ZCDN

Kompetencje komunikacyjne nauczyciela

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty rozwijające kompetencje komunikacyjne. Zasadniczym celem zajęć jest uruchomienie procesu zmian wewnętrznych, prowadzących do lepszego rozumienia swoich reakcji, przewidywania zachowań niepożądanych, wzbogacenia wiedzy o sobie samym, by stać się skutecznym i pragmatycznym nadawcą i odbiorcą komunikatów.
Opublikowano: 2016-02-09

Spotkanie informacyjne na temat nowej formuły Konkursu Wiedzy Ekonomicznej

Zapraszamy nauczycieli przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych na spotkanie informacyjne na temat nowej formuły Konkursu Wiedzy Ekonomicznej, stanowiącego jeden z konkursów  przedmiotowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego, oraz szkolenie „Reklama jako komunikat biznesowy i społeczny – aspekty merytoryczne i dydaktyczne”.
Opublikowano: 2016-02-05

Warsztaty: Zaburzenia odżywiania u adolescentów

Szkolenie ma na celu przekazanie rzetelnej wiedzy na temat zaburzeń jedzenia, ze wskazaniem konkretnych przykładów, oraz pokazanie, w jaki sposób dotrzeć do młodych ludzi i ich rodziców – jak z nimi rozmawiać, aby pomóc.
Opublikowano: 2016-01-29

Zaproszenie do współpracy przy tworzeniu publikacji: Szkoła w lokalnym partnerstwie społecznym

Serdecznie zapraszamy dyrektorów szkół i nauczycieli do współpracy przy tworzeniu kolejnego zeszytu z serii Edukacja Obywatelska, pod tytułem Szkoła w lokalnym partnerstwie społecznym. Przykłady dobrej praktyki. Materiały przedstawiające urzeczywistnianie wybranych form współpracy szkoły z lokalnymi partnerami prosimy przesyłać do 15 kwietnia 2016 roku. Publikacja wydawnictwa jest planowana na sierpień 2016 roku.
Opublikowano: 2016-01-05

Regulamin wojewódzkich konkursów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego na rok szkolny 2015/2016.
Opublikowano: 2015-12-23

Aktualności

Kompetencje komunikacyjne nauczyciela

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty rozwijające kompetencje komunikacyjne. Zasadniczym celem zajęć jest uruchomienie procesu zmian wewnętrznych, prowadzących do lepszego rozumienia swoich reakcji, przewidywania zachowań niepożądanych,...

Spotkanie informacyjne na temat nowej formuły Konkursu Wiedzy Ekonomicznej

Zapraszamy nauczycieli przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych na spotkanie informacyjne na temat nowej formuły Konkursu Wiedzy Ekonomicznej, stanowiącego jeden z konkursów  przedmiotowych dla uczniów szkół...

Refleksje pomaturalne. Analiza plakatu i reklamy − ikonicznych tekstów kultury

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Refleksje pomaturalne. Analiza plakatu i reklamy − ikonicznych tekstów kultury”, które odbędą się 10 lutego, w godz. 10.00–14.0

Szkolenie: Planowanie pracy nauczyciela polonisty w szkole ponadgimnazjalnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Planowanie pracy nauczyciela polonisty w szkole ponadgimnazjalnej”, które odbędzie się 11 lutego, w godz. 10.00–14.00.

Warsztaty: Jak wykorzystać wiedzę o rozwoju mózgu i procesach poznawczych dziecka w nauczaniu?

Serdecznie zapraszamy na warsztaty „Jak wykorzystać wiedzę o rozwoju mózgu i procesach poznawczych dziecka w nauczaniu?”, które odbędą się 9 lutego, w godz. 10.00–15.00.

Warsztaty: Inteligencja emocjonalna − sposoby panowania nad uczuciami

Serdecznie zapraszamy na warsztaty „Inteligencja emocjonalna − sposoby panowania nad uczuciami”, które odbędą się 10 lutego, w godz. 10.00–14.00.

Warsztaty: Zaburzenia odżywiania u adolescentów

Szkolenie ma na celu przekazanie rzetelnej wiedzy na temat zaburzeń jedzenia, ze wskazaniem konkretnych przykładów, oraz pokazanie, w jaki sposób dotrzeć do młodych ludzi i ich rodziców – jak z nimi rozmawiać, aby pomóc.

Wojewódzki Konkurs Języka Hiszpańskiego

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna edycja Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych, wchodzącego w skład Konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego, została rozszerzona o język hiszpański. Wszystkich chętnych zachęcamy do zapoznania się z regulaminem. Na zgłoszenia czekamy do 18 lutego.

Konkurs fotograficzny: Leśne pejzaże

W imieniu Nadleśnictwa Kliniska polecamy Państwa uwadze wojewódzki konkurs fotograficzny „Jeden dzień w lesie” z cyklu „Leśne pejzaże” dla młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli, objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Kalendarium