Konferencja dla polonistów

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka polskiego na bezpłatną konferencję „Nowa podstawa programowa z języka polskiego w szkole ponadpodstawowej”, połączoną z prezentacją podręczników. Spotkanie odbędzie się 23 marca, w godzinach 10.00–12.30.

Reforma programowa z historii i wiedzy o społeczeństwie

Serdecznie zapraszamy nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie na bezpłatną konferencję „Reforma programowa z historii i wiedzy o społeczeństwie w szkołach ponadpodstawowych”, która odbędzie się 6 kwietnia, w godzinach 10.00–13.00. Celem spotkania jest, między innymi, przedstawienie celów kształcenia, treści nauczania, planowanych osiągnięć szczegółowych uczniów oraz warunków i sposobów ich realizacji.

Pedagogika twórczości – nowy numer „Refleksji”

Tym razem proponujemy Państwu namysł nad zagadnieniem, które dotyczy wszystkich nauczycieli – niezależnie od doświadczenia czy etapu nauczania. Twórczość bowiem – jak twierdzą Autorki i Autorzy poszczególnych artykułów – stanowi jedno z najważniejszych zjawisk współczesnej edukacji.

IBUK Libra – całodobowy dostęp do publikacji z różnych dziedzin

Z przyjemnością informujemy, że czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej mogą bezpłatnie korzystać z szerokiej oferty IBUK Libra – wirtualnej czytelni Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin. Zachęcamy do odbierania indywidualnych kodów, umożliwiających korzystanie z zasobów za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Zintegrowany System Kwalifikacji – seminarium informacyjne

Zachęcamy dyrektorów szkół, nauczycieli, zwłaszcza nauczycieli zawodu, doradców zawodowych oraz inne osoby pracujące z młodzieżą do udziału w seminarium „Zintegrowany System Kwalifikacji – narzędzie pracy doradcy zawodowego”, które odbędzie się 12 marca, w godzinach 9.00–15.00.

Nowości w zbiorach – luty 2019

Opracowanie: Agnieszka Jankowska

Program: Szkolna interwencja profilaktyczna

Zachęcamy dyrektorów szkół do zapoznania się z tematyką szkolenia „Szkolna interwencja profilaktyczna. Program profilaktyczny rekomendowany przez MEN”, realizowanego w formie rady pedagogicznej w placówkach zainteresowanych jego przeprowadzeniem.

30-lecie wolnych wyborów w Polsce (1989–2019)

Zapraszamy nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie do opublikowania w „Refleksjach” artykułów metodycznych/dydaktycznych odnoszących się do 30-lecia pierwszych wyborów parlamentarnych w Polsce. Masz pomysł na scenariusz lekcji, debatę, konkurs? Napisz tekst i wyślij do naszej redakcji.

Prawna odpowiedzialność nauczyciela w sytuacjach kryzysowych

Zapraszamy na szkolenie „Prawna odpowiedzialność nauczyciela w sytuacjach kryzysowych”, które odbędzie się 1 marca, w godzinach 15.00–19.00, adresowane do nauczycieli i nauczycielek wszystkich poziomów nauczania, szczególnie wychowawców oraz pedagogów szkolnych. Podczas zajęć omówione zostaną obowiązki spoczywające na nauczycielu z mocy prawa oraz procedury wewnętrzne obowiązujące w placówce oświatowej.
ZCDN