Obsługa czytelników Biblioteki Pedagogicznej i Oddziałów Zamiejscowych w czasie pandemii

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 nadal będą obowiązywały ograniczenia w korzystaniu z zasobów Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami obsługi czytelników w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Obsługa interesantów w czasie pandemii

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 zmienione zostały zasady obsługi interesantów w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi wytycznymi.

Awans zawodowy nauczyciela stażysty

Zachęcamy zainteresowanych nauczycieli do udziału w szkoleniu e-learningowym „Awans zawodowy nauczyciela stażysty”, które odbędzie się 14 września, w godzinach 15.00–17.30. Zajęcia zdalnie poprowadzą nauczyciele konsultanci: Anna Kowalczyk i Zdzisław Nowak.

Dlaczego potrzebujemy nowej kultury szkoły?

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego 2020/2021 zachęcamy Państwa do lektury numeru Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zatytułowanego NOWA KULTURA SZKOŁY. Tym razem zajmujemy się następstwami poważnych zjawisk społecznych – takich jak rozwój technologii cyfrowych, zmiana statusu zawodu nauczycielskiego czy ostatnio pandemia wirusa COVID-19 – które bezpośrednio wpływają na oświatę i zmieniają postrzeganie roli oraz funkcji szkoły zarówno z punktu widzenia globalnego, jak i lokalnego.

IBUK Libra – całodobowy dostęp do publikacji z różnych dziedzin

Z przyjemnością informujemy, że czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej mogą bezpłatnie korzystać z szerokiej oferty IBUK Libra – wirtualnej czytelni Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin. Zachęcamy do odbierania indywidualnych kodów, umożliwiających korzystanie z zasobów za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Nowości w zbiorach – lipiec 2020

Opracowanie: Barbara Keller

Nowości w zbiorach – czerwiec 2020

Opracowanie: Agnieszka Jankowska

Informacja o częściowym ograniczeniu działalności ZCDN-u, Biblioteki Pedagogicznej, Oddziałów Zamiejscowych

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej dotyczącą czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty działalność Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziałów Zamiejscowych będzie częściowo ograniczona do 10 lipca 2020 roku.

Otwarcie Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej

Od 18 maja przywrócona zostaje działalność Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziałów Zamiejscowych ZCDN-u w Gryficach i Myśliborzu. Uruchomione zostają dla czytelników jedynie wypożyczalnie – przy zachowaniu określonych procedur dotyczących wypożyczania książek, bez możliwości korzystania z czytelni oraz bez wolnego dostępu do księgozbioru.
ZCDN