Tydzień Bibliotek 2022 – storywriting (zaproszenie)

Opowiadanie, które powstanie tradycyjnie w ramach zabawy storywriting z okazji Tygodnia Bibliotek, legitymującego się w roku 2022 hasłem BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU, zostanie napisane ze zdań przesłanych przez czytelniczki i czytelników literatury pięknej na adres bkeller@zcdn.edu.pl w terminie do 12 maja br.

Tydzień Bibliotek 2022 – zaproszenie

Tydzień Bibliotek (8–15 maja) daje czytelnikom pod rozwagę, że BIBLIOTEKA to ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU. Do tego hasła Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej ZCDN nawiązuje w trybie hybrydowym.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2022

Pomysł obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaistniał już w 1926 roku za sprawą hiszpańskiego wydawcy, Vicente’a Clavela Andresa. Jako święto oficjalnie powstało staraniem UNESCO w roku 1995. Ponadto co roku, począwszy od 2001, komisja UNESCO wybiera miasto zasługujące na miano Światowej Stolicy Książki za sprawą nośnego programu reklamującego książki i czytelnictwo.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie świątecznym

Uprzejmie informujemy, że Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziały Zamiejscowe będą nieczynne w okresie od 23 grudnia 2021 roku do 8 stycznia 2022 roku. W pilnych sprawach prosimy o kontakt z sekretariatem pod numerem telefonu 91 435 06 22. Za niedogodności przepraszamy.

Wystawa Małgorzaty Matysiak „Nie tylko kobiety”

W Oddziale Zamiejscowym Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Myśliborzu jest prezentowana wystawa prac Małgorzaty Matysiak „Nie tylko kobiety”. Dzieła wykonane są różnymi technikami i na różnych materiałach.

Noc Bibliotek 2021

Noc Bibliotek w roku 2021 przypadająca na 9 października będzie już VII edycją tego przedsięwzięcia podejmowanego na cześć książek i czytania. Odbędzie się pod hasłem CZYTANIE WZMACNIA. Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej ZCDN przygotowuje na ten czas liczne gry i zabawy z książką, w których uczestniczyć można – podobnie jak w roku poprzednim – zdalnie.

Obsługa czytelników Biblioteki Pedagogicznej w czasie pandemii

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z regulaminem funkcjonowania Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w związku z wystąpieniem stanu pandemii wprowadzone zostały pewne ograniczenia w korzystaniu ze zbiorów. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami obsługi czytelników.

Dlaczego potrzebujemy edukacji medialnej? Zachęcamy do szukania odpowiedzi w nowym numerze „Refleksji”

Tytułowe pytanie w gruncie rzeczy jest retoryczne: to jasne, że w szkołach potrzebujemy wdrażania systematycznych programów nauczania, obejmujących szeroko pojętą edukację medialną. W świecie zdominowanym przez urządzenia cyfrowe i media społecznościowe wiedza dotycząca zarówno historii czy teorii, jak i praktyki mediów wydaje się nieodzowna do budowania dobrych relacji międzyludzkich, a przede wszystkim stanowi ważny aspekt przygotowania uczennic i uczniów do wchodzenia w dorosłe życie.

W 40. rocznicę powstania NSZZ Solidarność – wystawa w Oddziale Zamiejscowym w Myśliborzu

Zapraszamy do obejrzenia fotografii prac składających się na wystawę upamiętniającą 40. rocznicę powstania „Solidarności”, przygotowaną przez Barbarę Bycką, kierowniczkę OZ ZCDN-u w Myśliborzu.
ZCDN