ZCDN Aktualności - Świnoujście

Aktualności - Świnoujście

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych – zajęcia terenowe

Zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w „Sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych – zajęcia terenowe”. Działalność sieci, prowadzona online, będzie poświęcona przygotowaniu i realizacji różnorodnych zajęć organizowanych poza progiem szkoły.

IBUK Libra – kody dostępu

Informujemy, że czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej, którzy chcą skorzystać z zasobów platformy IBUK Libra, a nie posiadają kodów dostępu, mogą otrzymać je bez wizyty w bibliotece. W tym celu prosimy o kontakt.

Jak skutecznie uczyć matematyki?

Problematyka nauczania matematyki nie gości zbyt często na łamach „Refleksji” – postanowiliśmy to zmienić, oddając w Państwa ręce numer zatytułowany Dydaktyka matematyki. Polecamy, między innymi, wywiad z prof. Stefanem Turnauem – przedstawicielem krakowskiej szkoły dydaktyki matematyki, który w rozmowie sięga do historii i przemian tej dziedziny nauki.

Przedłużenie terminu zwrotów książek do Biblioteki Pedagogicznej ZCDN

Szanowni Państwo, z uwagi na wyjątkową sytuację i wynikający z niej brak możliwości wejścia do Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej, informujemy, że termin zwrotu książek przedłużono do końca kwietnia.

Masz pomysł na tekst do „Refleksji”? Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy nauczycieli wszystkich rodzajów szkół i etapów edukacyjnych do współpracy przy tworzeniu najnowszego numeru Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” po tytułem „Psychologia w pedagogice”. Tym razem chcielibyśmy, wspólnie z Państwem, zastanowić się, jakie zagadnienia z obszaru wiedzy i praktyki psychologicznej są szczególnie przydatne w codziennej pracy w szkole.

Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli

Przypominamy, że wśród proponowanych w naszej ofercie form doskonalenia znajdują się sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów, w ramach których możliwa jest również współpraca na odległość. Zachęcamy do dołączenia do sieci, które działają także w trybie zdalnym.

Informacja o zawieszeniu działalności ZCDN-u, Biblioteki Pedagogicznej, Oddziałów Zamiejscowych

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej dotyczącą czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty działalność Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziałów Zamiejscowych będzie zawieszona od 12 do 25 marca 2020 roku.

XIII Konkurs Dziennikarski „Bliżej niż myślisz”

Zachęcamy do przybliżenia uczniom szkół ponadpodstawowych regulaminu Konkursu Dziennikarskiego „Bliżej niż myślisz” – którego organizatorem jest Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum przy współudziale Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – oraz zachęcenia swoich podopiecznych do pisania felietonów.

Kompetencje cyfrowe a współczesna szkoła

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza do współtworzenia numeru poświęconego kompetencjom cyfrowym. Chcielibyśmy wspólnie z Państwem przeanalizować kwalifikacje, stan wiedzy, umiejętności i poziom profesjonalizmu nauczycieli oraz sprawność, wprawę i predyspozycje uczniów w tym obszarze. Zachęcamy do napisania tekstów dotyczących tworzenia, wykorzystywania i funkcjonowania najnowszych technologii cyfrowych w edukacji na wszystkich etapach.
ZCDN