ZCDN Aktualności - Świnoujście

Aktualności - Świnoujście

Zapraszamy w ferie zimowe do ZCDN-u!

Po raz kolejny w okresie ferii zimowych organizujemy cykl szkoleń przygotowanych specjalnie dla tych nauczycieli, którzy chcą aktywnie spędzić ten czas. Od 10 do 22 lutego zapraszamy zarówno do siedziby ZCDN-u w Szczecinie, jak i do Oddziałów Zamiejscowych: w Gryficach, Myśliborzu i Świnoujściu. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą warsztatów o urozmaiconej tematyce. Jesteśmy przekonani, że wśród różnych propozycji znajdą Państwo coś dla siebie.

Warsztat pracy nauczyciela polonisty

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Warsztat pracy nauczyciela polonisty”, które odbędzie się 28 stycznia, w godzinach 15.30–18.00. Zajęcia adresowane są głównie do nauczycieli języka polskiego – zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych – rozpoczynających pracę oraz realizujących zadania wynikające z wymagań na kolejne stopnie awansu zawodowego.

Gry regionalne i europejskie na lekcjach wychowania fizycznego

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Gry regionalne i europejskie jako forma wzbogacająca treści nauczania wychowania fizycznego”, które odbędzie się 29 stycznia, w godzinach 15.00–19.00. Nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych podczas warsztatów pogłębią swoją wiedzę na temat gier oraz ich roli w wychowaniu dzieci i młodzieży.

Doświadczenia w technice małej skali

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Projektowanie i wykonywanie doświadczeń w technice małej skali na lekcjach chemii w szkole ponadpodstawowej”, które odbędą się 30 stycznia, w godzinach 15.00–18.00. Podczas zajęć uczestnicy będą doskonalić umiejętności w zakresie organizacji lekcji typu laboratoryjnego.

Kodowanie na geoplanie

Zapraszamy nauczycieli matematyki szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty „Kodowanie na geoplanie”, które odbędą się 1 lutego, w godzinach 9.30–12.30. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać geoplan do pobudzania wyobraźni uczniów.
Konkursy przedmiotowe

Rusza kolejna edycja konkursów przedmiotowych

Szanowni Państwo, wraz z nowym rokiem rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń uczniów szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursach przedmiotowych. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem organizacyjnym obowiązującym w roku szkolnym 2019/2020.

Barkoding DNA. Metoda laboratoryjna w praktyce szkolnej

Serdecznie zapraszamy nauczycieli biologii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na bezpłatne dwudniowe szkolenie „Barkoding DNA. Metoda laboratoryjna w praktyce szkolnej”, które odbędzie się 6 i 7 marca. Podczas zajęć uczestnicy poznają metody i techniki biologii molekularnej oraz przećwiczą metodę laboratoryjną w praktyce. Forma realizowana jest we współpracy z Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

XXV Wojewódzki Konkurs na Referat z Astronomii i Astronautyki

Po raz kolejny ZCDN oraz Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego organizują wojewódzki konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na referat z zakresu astronomii i astronautyki. Tematem referatu powinno być konkretne, wybrane zagadnienie, ale nie wyklucza się referatów przeglądowych, podsumowujących osiągnięcia astronomii lub astronautyki lub osiągnięcia pewnych działów tych dziedzin wiedzy. Termin nadsyłania prac upływa 15 lutego 2020 roku.

Kompetencje cyfrowe a współczesna szkoła

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza do współtworzenia numeru poświęconego kompetencjom cyfrowym. Chcielibyśmy wspólnie z Państwem przeanalizować kwalifikacje, stan wiedzy, umiejętności i poziom profesjonalizmu nauczycieli oraz sprawność, wprawę i predyspozycje uczniów w tym obszarze. Zachęcamy do napisania tekstów dotyczących tworzenia, wykorzystywania i funkcjonowania najnowszych technologii cyfrowych w edukacji na wszystkich etapach.
ZCDN