ZCDN Aktualności - Świnoujście

Aktualności - Świnoujście

Nowości w zbiorach – czerwiec 2020

Opracowanie: Agnieszka Jankowska

Informacja o częściowym ograniczeniu działalności ZCDN-u, Biblioteki Pedagogicznej, Oddziałów Zamiejscowych

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej dotyczącą czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty działalność Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziałów Zamiejscowych będzie częściowo ograniczona do 10 lipca 2020 roku.

Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19

Serdecznie polecamy Państwa uwadze publikację „Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele” pod redakcją prof. Jacka Pyżalskiego z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – wyjątkowy, bo online!

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, w których warto wziąć udział.

Konferencja naukowa „Edukacja przed, podczas i po pandemii”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej online „Edukacja przed, podczas i po pandemii” organizowanej przez Katedrę Pedagogiki Ogólnej, Dydaktyki i Studiów Kulturowych Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Katedrę Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która odbędzie się 20 czerwca 2020 roku.

IBUK Libra – kody dostępu

Informujemy, że czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej, którzy chcą skorzystać z zasobów platformy IBUK Libra, a nie posiadają kodów dostępu, mogą otrzymać je bez wizyty w bibliotece. W tym celu prosimy o kontakt.

Przedłużenie terminu zwrotów książek do Biblioteki Pedagogicznej ZCDN

Szanowni Państwo, z uwagi na wyjątkową sytuację i wynikający z niej brak możliwości wejścia do Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej, informujemy, że termin zwrotu książek przedłużono do końca kwietnia.

Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli

Przypominamy, że wśród proponowanych w naszej ofercie form doskonalenia znajdują się sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów, w ramach których możliwa jest również współpraca na odległość. Zachęcamy do dołączenia do sieci, które działają także w trybie zdalnym.

XIII Konkurs Dziennikarski „Bliżej niż myślisz”

Zachęcamy do przybliżenia uczniom szkół ponadpodstawowych regulaminu Konkursu Dziennikarskiego „Bliżej niż myślisz” – którego organizatorem jest Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum przy współudziale Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – oraz zachęcenia swoich podopiecznych do pisania felietonów.
ZCDN