ZCDN Aktualności - Świnoujście

Aktualności - Świnoujście

Konferencja: Pokolenie samotnych dzieci

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i pedagogów szkolnych na bezpłatną konferencję „Pokolenie samotnych dzieci”, która odbędzie się 11 grudnia, w godzinach 12.00–15.00, w sali konferencyjnej Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Warsztaty: Między wolnością a swawolą

Serdecznie zapraszamy 15 grudnia na bezpłatne szkolenie „Między wolnością a swawolą – czynniki kształtujące stopień wolności osobistej ucznia”, podczas którego omówione zostaną kluczowe wyznaczniki wolności oraz jej biologiczne i społeczne uwarunkowania. Uczestnicy poznają różnicę między swawolą (swobodą działania) a wolnością (samoograniczoną moralnością) oraz dowiedzą się, jaki wpływ na stopień wolności podmiotu mają uzależnienia.

Kurs dla kierowników i opiekunów wycieczek szkolnych

Serdecznie zapraszamy 15 grudnia na „Kurs dla kierowników i opiekunów wycieczek szkolnych”. Wśród najważniejszych obszarów tematycznych, omawianych podczas zajęć, znajdą się: zapisy prawne dotyczące organizacji wycieczek szkolnych, bezpieczne warunki ich przeprowadzania, a także wieloaspektowe wykorzystanie wycieczek szkolnych w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Uczestnicy zostaną zapoznani z bazą szkolnego krajoznawstwa i turystyki.

IBUK Libra – całodobowy dostęp do publikacji z różnych dziedzin

Z przyjemnością informujemy, że czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej mogą bezpłatnie korzystać z szerokiej oferty IBUK Libra – wirtualnej czytelni Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin. Zachęcamy do odbierania indywidualnych kodów, umożliwiających korzystanie z zasobów za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Sieć współpracy pedagogów

Serdecznie zapraszamy 6 grudnia, o godzinie 9.30, do Oddziału Zamiejscowego ZCDN-u w Świnoujściu na pierwsze spotkanie „Sieci współpracy pedagogów”.

Pierwsza pomoc – kurs dla nauczycieli

Zachęcamy do rejestracji na 30-godzinny „Kurs przygotowujący nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa do prowadzenia zajęć w zakresie pierwszej pomocy”, opracowany i realizowany na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r. w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

ZCDN po raz kolejny organizuje kurs kwalifikacyjny, dający uprawnienia do zarządzania szkołą i placówką oświatową. Kurs jest realizowany w oparciu o ramowy plan i program zatwierdzony przez Ministra Edukacji Narodowej.

Warsztaty gry na ukulele

W ramach projektu „Muzykowanie w klasach młodszych” serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych na warsztaty gry na ukulele, współorganizowane przez ZCDN oraz Akademię Sztuki w Szczecinie, które odbędą się 14 grudnia.

Napisz tekst do nowego numeru Refleksji!

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza nauczycieli wszystkich obszarów i etapów kształcenia do współtworzenia nowego numeru, który będzie zatytułowany PEDAGOGIKA TWÓRCZOŚCI. To, naszym zdaniem, jeden z tych tematów, które dotyczą wszystkich nauczycieli, niezależnie od etapu kształcenia, typu szkoły czy lat przepracowanych w zawodzie. Co znaczy ten termin? W największym skrócie: chodzi o wszelkie związki edukacji z aktywnością twórczą, nauki ze sztuką, zdobywania wiedzy z kreatywnością.
ZCDN