ZCDN Aktualności - Świnoujście

Aktualności - Świnoujście

Zmiana organizacji pracy w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 czerwca 2022 Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte dla klientów w godzinach 8.00–16.00 w dni powszednie, zaś Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziały Zamiejscowe w Gryficach i Świnoujściu w godzinach 9.00–16.00.

Relacja ze spotkania z przedszkolakami

Z okazji tygodnia bibliotek Bibliotekę Pedagogiczną w Oddziale Zamiejscowym ZCDN-u w Świnoujściu odwiedziły dzieci wraz z wychowawczyniami z Przedszkola „Motylek”. Grupa była liczna, zróżnicowana wiekowo i bardzo aktywna – szczególnie energiczne były sześciolatki.

Tydzień Bibliotek 2022 – storywriting (zaproszenie)

Opowiadanie, które powstanie tradycyjnie w ramach zabawy storywriting z okazji Tygodnia Bibliotek, legitymującego się w roku 2022 hasłem BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU, zostanie napisane ze zdań przesłanych przez czytelniczki i czytelników literatury pięknej na adres bkeller@zcdn.edu.pl w terminie do 12 maja br.

Tydzień Bibliotek 2022 – zaproszenie

Tydzień Bibliotek (8–15 maja) daje czytelnikom pod rozwagę, że BIBLIOTEKA to ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU. Do tego hasła Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej ZCDN nawiązuje w trybie hybrydowym.

Sprawozdanie z konferencji nauczycieli bibliotekarzy – 6 IV 2022

W kwietniu 2022 roku w Bibliotece Pedagogicznej Oddziału Zamiejscowego ZCDN-u w Świnoujściu odbyło się kolejne spotkanie nauczycielek bibliotekarek z placówek oświatowych Świnoujścia i okolic.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2022

Pomysł obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaistniał już w 1926 roku za sprawą hiszpańskiego wydawcy, Vicente’a Clavela Andresa. Jako święto oficjalnie powstało staraniem UNESCO w roku 1995. Ponadto co roku, począwszy od 2001, komisja UNESCO wybiera miasto zasługujące na miano Światowej Stolicy Książki za sprawą nośnego programu reklamującego książki i czytelnictwo.

Zmiana organizacji pracy Oddziału Zamiejscowego ZCDN-u w Świnoujściu

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 14 marca 2022 roku OZ ZCDN-u w Świnoujściu będzie nieczynny, zaś w pozostałe dni bieżącego tygodnia, tj. od 15 do 18 marca, biblioteka będzie otwarta w zmienionych godzinach: 10.45–15.00. Za niedogodności przepraszamy.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie świątecznym

Uprzejmie informujemy, że Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziały Zamiejscowe będą nieczynne w okresie od 23 grudnia 2021 roku do 8 stycznia 2022 roku. W pilnych sprawach prosimy o kontakt z sekretariatem pod numerem telefonu 91 435 06 22. Za niedogodności przepraszamy.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2021

27 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w Oddziale Zamiejscowym ZCDN-u w Świnoujściu odbyło się spotkanie bibliotekarzy szkolnych lokalnych placówek oświatowych.
ZCDN