Polecamy – VI Kongres Edukacja i Rozwój

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – jako partner wydarzenia – serdecznie zaprasza na VI Kongres Edukacja i Rozwój, który odbędzie się w dniach 9–10 października 2019 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Prawo w edukacji – problemy, wyzwania, interpretacje”.

Międzynarodowa konferencja naukowa: Nauczyciel – rodzic – dziecko

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową „Nauczyciel – rodzic – dziecko”, która odbędzie się 30–31 maja w auli Collegium Balticum.

Spotkanie: Jedna historia. Ile pamięci? Polacy i Niemcy w sporze o interpretacje przeszłości

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Trabą, współorganizowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Tygodnik „Polityka”, Książnicę Pomorską w Szczecinie, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Stowarzyszenie Instytut Studiów Polsko-Niemieckich w Szczecinie.

Wielka Liga Czytelników

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej (ZCDN), jako wojewódzki koordynator V Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”, zaprasza uczniów wszystkich klas szkół podstawowych oraz ich rodziców do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, objętym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem inicjatywy jest zachęcenie młodego pokolenia do sięgania po książki oraz propagowanie wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.

Spotkanie z innym

Polecamy Państwa uwadze konferencję „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!” odbywającą się 17–19 listopada w ramach czwartej edycji projektu Spotkanie z Innym promującego szacunek i solidarność względem innych kultur. Projekt realizowany jest przez Fundację Artykuł 25 we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie.
ZCDN