Polonistyczne wykłady naukowe dla uczniów i nauczycieli

Polecamy Państwa uwadze cykl wykładów polonistycznych kierowanych do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a szczególnie do przyszłych uczestników Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz ich opiekunów. Organizatorami przedsięwzięcia są: Wszechnica Polonistyczna przy Instytucie Literatury i Nowych Mediów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Szczecinie oraz Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

Zachęcamy do zapoznania się oraz rozpropagowania wśród uczniów szkół ponadpodstawowych informacji na temat VII edycji ogólnopolskiego Konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, którego organizatorem jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku.

Polecamy – VI Kongres Edukacja i Rozwój

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – jako partner wydarzenia – serdecznie zaprasza na VI Kongres Edukacja i Rozwój, który odbędzie się w dniach 9–10 października 2019 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Prawo w edukacji – problemy, wyzwania, interpretacje”.

Międzynarodowa konferencja naukowa: Nauczyciel – rodzic – dziecko

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową „Nauczyciel – rodzic – dziecko”, która odbędzie się 30–31 maja w auli Collegium Balticum.

Spotkanie: Jedna historia. Ile pamięci? Polacy i Niemcy w sporze o interpretacje przeszłości

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Trabą, współorganizowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Tygodnik „Polityka”, Książnicę Pomorską w Szczecinie, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Stowarzyszenie Instytut Studiów Polsko-Niemieckich w Szczecinie.
ZCDN