Razem z Fundacją Ja, Nauczyciel’ka oraz Fundacją DO zapraszamy na „Nadzwyczajną naradę pedagogiczną” online

W ramach „Ferii z ZCDN-em” serdecznie zapraszamy na wyjątkową konferencję online „Nadzwyczajna narada pedagogiczna”, organizowaną wspólnie z Fundacją Ja, Nauczyciel’ka oraz Fundacją DO. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego, w godzinach 10.00–14.00, w formule Open Space.

XXVII Wojewódzki Konkurs na Referat z Astronomii i Astronautyki

Po raz kolejny Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przy współudziale Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii – Oddział w Szczecinie, organizuje wojewódzki konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na referat z zakresu astronomii i astronautyki.

Perspektywy postedukacji – opublikuj artykuł w nadchodzącym numerze „Refleksji”!

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza do współtworzenia numeru 3/2022, który będzie zatytułowany PERSPEKTYWY POSTEDUKACJI. Pod tym hasłem rozumiemy wszelkie transformacje w obszarze współczesnego szkolnictwa – na wszystkich etapach i poziomach nauczania. Dlatego zachęcamy Państwa do zaprezentowania na naszych łamach doświadczeń odnoszących się do sprawdzonych koncepcji metodyczno-dydaktycznych, przykładów dobrych praktyk oraz własnych opinii na temat współczesnej edukacji.

Rusza kolejna edycja konkursów przedmiotowych

Szanowni Państwo, wraz z nowym rokiem rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursach przedmiotowych. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem organizacyjnym obowiązującym w roku szkolnym 2021/2022.

XIII Wojewódzki Konkurs Języków Obcych

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie nadsyłania zgłoszeń do udziału w  XIII Wojewódzkim Konkursie Języków Obcych, którego organizatorami są  Uniwersytet Szczeciński oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, a swym zasięgiem obejmuje całe województwo zachodniopomorskie.

Kto potrzebuje „Nowego nowego wychowania”?

Tytuł pierwszego w roku 2022 numeru Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” został zaczerpnięty z pracy Paula Levinsona „Nowe nowe media” (wydanej w roku 2009). To nie przypadek, ponieważ związki rozwijającej się cywilizacji medialnej z przemodelowaniem poszczególnych dziedzin życia społecznego nie pozostawiają wątpliwości – szkoła, podobnie jak komunikacja, nauka czy przemysł, musi ulec przewartościowaniu i modernizacji.

Ferie z ZCDN-em 2022

Po raz kolejny w okresie ferii zimowych Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje cykl szkoleń przygotowanych specjalnie dla tych nauczycieli, którzy chcą aktywnie spędzić czas zimowego wypoczynku.

W trosce o klimat

Troska o środowisko naturalne to nie tylko ważne zagadnienie społeczne, ale przede wszystkim obowiązek nowoczesnej oświaty. Dlatego tym razem proponujemy temat przewodni „Refleksji”, który – naszym zdaniem – wpisuje się w zapotrzebowanie na wiedzę o zmianach klimatu i ich szerokich konsekwencjach dla naszej planety.

„Gry edukacyjne – sposobem na zaangażowanie ucznia”

Gościem XV odcinka „Nasłuchu pedagogicznego” jest Zofia Fenrych – doktor historii, główna specjalistka Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, twórczyni materiałów edukacyjnych, współautorka gier edukacyjnych.
ZCDN