Harmonogram egzaminów w 2019 roku

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ustalił harmonogram przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2019 r.

Zapraszamy na konferencje sierpniowe

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencjach metodycznych poprzedzających rok szkolny 2018/2019, które tradycyjnie odbędą się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ostatnich dniach wakacji.

BiblioLAB – nabór do stolików eksperckich

Jeżeli pracujesz w bibliotece na terenie województwa zachodniopomorskiego, działasz innowacyjnie i chcesz zaprezentować swoje zrealizowane pomysły lub odniesiony sukces innym bibliotekarzom – zostań ekspertem BiblioLAB-u.

Projekt rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w szkołach i placówkach skierowany do konsultacji

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, który zastąpi dotychczasowe rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. W projekcie znajdują się przepisy dotyczące m.in.: warsztatów, laboratoriów, pracowni oraz stanowisk szkoleniowych do realizacji praktycznej nauki zawodu; wychowania fizycznego, sportu i turystyki; wypadków osób pozostających pod opieką szkoły.

Zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu Młodzicyfrowi.pl

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli (regionalny koordynator) oraz Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG (organizator badania) serdecznie zapraszają dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w projekcie naukowo-badawczym „Młodzicyfrowi.pl”.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 9 lipca do 17 sierpnia siedziba Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie będzie otwarta w godzinach 8.00–14.00. W okresie tym zbiory Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej (włącznie z sobotą 19 sierpnia) nie będą udostępniane czytelnikom. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Jaką rolę w edukacji pełnią media społecznościowe?

W czwartym numerze „Refleksji” zamieściliśmy pokaźny zestaw artykułów, które dotyczą relacji mediów społecznościowych i współczesnej edukacji. Z jednej strony nasi eksperci piszą o teoretycznych zagadnieniach, związanych z pojęciem social media, z drugiej – nie zapominamy o tym, co stanowi sedno naszego czasopisma, czyli o nauczycielskich doświadczeniach, których i tym razem nie brakuje na naszych łamach.

Noc bibliotek 2018

Czwarta edycja Nocy Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej ZCDN-u przebiegła w kameralnej atmosferze ze względu na konkurencję ze strony Dni Morza. Goście przybyli punktualnie o godzinie 17.00 i dzięki temu, że nie było tłoczno, każdy znalazł się od razu w centrum uwagi.

Odbierz egzemplarz książki – bezpłatnie!

"Interpretatywny słownik terminów kulturowych 2.0" to publikacja o charakterze popularnonaukowym wydana wspólnie przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego.
ZCDN