Zapraszamy nauczycieli rozpoczynających pracę zawodową na spotkanie sieci

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia „Młodzi nauczyciele”, które odbędzie się 28 września, w godzinach 16.00–17.30. Zajęcia zdalnie poprowadzą Julia Karapuda i Natalia Cybort-Zioło.

Konferencja online „Uśmiech potrzebny od zaraz. Rola śmiechu i uśmiechu w edukacji”

Serdecznie zapraszamy 21 września, w godzinach 15.00–17.45, na konferencję online „Uśmiech potrzebny od zaraz. Rola śmiechu i uśmiechu w edukacji”, podczas której specjaliści od uśmiechu w edukacji opowiedzą, jak ważne jest poczucie humoru i śmiech w codzienności szkolnej.

Indywidualizacja nauczania – dlaczego jest potrzebna szkole? Piszemy o tym w najnowszym numerze „Refleksji”!

Indywidualizacja nauczania pojawia się na naszych łamach jako temat przewodni nieprzypadkowo. Większość dyskusji nad kształtem edukacji dotyczy takich zagadnień, jak tworzenie kultury szkoły, stosowanie nowoczesnych metod uczenia (się) czy przewartościowanie sposobów weryfikacji i oceniania pracy uczennic/uczniów. Wszystkie te problemy, jak i wiele innych, można rozważać przez pryzmat indywidualizacji nauczania, która w takiej perspektywie jest nie tylko chwytliwym hasłem z obszaru polityki oświatowej, ale przede wszystkim stanowi wyraz nowocześnie pojmowanej filozofii edukacji.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie sieci nauczycieli pracujących w małych szkołach

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli pracujących w małych szkołach, które odbędzie się 29 września, w godzinach 16.00–17.30. Zajęcia zdalnie poprowadzą Julia Karapuda i Natalia Cybort-Zioło.

Odbierz wakacyjny numer „Refleksji” wraz „Terminarzem z ofertą szkoleń ZCDN-u na rok szkolny 2021/2022”!

Zapraszamy po odbiór wakacyjnego numeru „Refleksji”, poświęconego jednemu z najaktualniejszych tematów towarzyszących nauce zdalnej i hybrydowej – „Mediom w edukacji”, wraz z dodatkiem specjalnym – jakim jest „Terminarz z ofertą szkoleń ZCDN-u na rok szkolny 2021/2022”. Bezpłatne pakiety czekają na Państwa w dni powszednie, w godzinach 9.00–16.00, w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, przy ulicy Gen. J. Sowińskiego 68. Prosimy o odbiór osobisty z zachowaniem środków ostrożności i zasad obsługi interesantów w czasie pandemii.

Podcast „Nasłuch pedagogiczny”. Odcinek XI

Czego możemy nauczyć się od Kena Robinsona? Czy kreatywność jest możliwa i potrzebna na każdej lekcji? Jak zbudować relacje z uczniami i ich rodzicami? W ostatnim w tym roku szkolnym podcaście spotykamy się z Karolem Pietrzykiem – nauczycielem języka angielskiego w XII LO w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie, trenerem współpracującym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, publicystą oświatowym, z którym poruszymy te ważne dziś tematy. Pretekstem do rozmowy o edukacji w XXI wieku i nauczaniu (post)pandemicznym  jest książka „Ty, twoje dziecko i szkoła. Znajdź drogę do najlepszej edukacji” Kena Robinsona i Lou Aronica.

Obsługa czytelników Biblioteki Pedagogicznej w czasie pandemii

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z regulaminem funkcjonowania Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w związku z wystąpieniem stanu pandemii wprowadzone zostały pewne ograniczenia w korzystaniu ze zbiorów. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami obsługi czytelników.

Pedagogika wartości – napisz artykuł do nowego numeru „Refleksji”!

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza do współtworzenia numeru 6/2021, który będzie zatytułowany PEDAGOGIKA WARTOŚCI. Tym razem odwołujemy się do jednego z punktów realizacji polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022. Będziemy wdzięczni za odniesienie się w artykułach do Państwa dotychczasowych doświadczeń – na wszystkich etapach nauczania – i zaprezentowanie na naszych łamach wartościowych w Państwa opinii koncepcji metodyczno-dydaktycznych, przykładów dobrych praktyk oraz własnych opinii na temat aksjologicznych aspektów pracy wychowawczej w szkolnej rzeczywistości w obrębie zaproponowanego tematu.

Szkolenia z awansu zawodowego

Serdecznie zapraszamy nauczycieli przygotowujących się do postępowania kwalifikacyjnego i egzaminacyjnego na kolejne stopnie awansu zawodowego do udziału w szkoleniach online. Podczas warsztatów omówione zostaną: procedura awansu zawodowego, wybrane elementy prawa oświatowego, a także wymagana dokumentacja.
ZCDN