Nasłuch pedagogiczny: Literacki Szczecin i edukacja regionalna

Zapraszamy do odsłuchania podcastu z Gabrielem Augustynem i Krzysztofem Lichtblauem, autorami książki „Literacki Szczecin. Przewodnik”. W rozmowie zapytaliśmy autorów o ich doświadczenia z edukacją regionalną w szkole oraz o to, jak wykorzystywać literaturę związaną z małymi ojczyznami do pracy dydaktycznej i wychowawczej.

#PoNichDziedziczę

Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w Zachodniopomorskich Dniach Dziedzictwa 2022, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Po nich dziedziczymy”, poprzez dołączenie do proponowanej przez ZCDN kampanii.

(T)edukacja – nowa edukacja i wyzwania współczesnej oświaty

29 września, o godz. 16.30, zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na pierwsze spotkanie dyskusyjne w ramach cyklu „(T)edukacja”. Dyskusję poprzedzi wspólne obejrzenie wystąpienia Przemka Staronia pod tytułem „Istotą edukacji jest magia”.

Dylematy inkluzji – napisz artykuł do nowego numeru „Refleksji”!

Jak uczymy osoby w każdym wieku, które wymagają profesjonalnej opieki pedagogicznej? Jakie są dobre i złe strony nauczania włączającego (inkluzji)? Co powinno się zmienić w kształceniu specjalnym? Zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami, prezentowania przykładów dobrych praktyk i swoich opinii na łamach „Refleksji”.

Komunikacja międzykulturowa

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach „Komunikacja międzykulturowa”, które odbędą się 29 września, w godzinach 15.00–18.00, w siedzibie ZCDN-u.

Matura 2023 – zmiany egzaminacyjne z biologii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu online „Matura 2023 – zmiany egzaminacyjne z biologii”, które odbędzie się 6 października, w godzinach 15.00–17.00.

Zaproszenie na warsztaty: 4 FILARY: matematyka, fizyka, technika, informatyka

Serdecznie zapraszamy na warsztaty „4 FILARY: matematyka, fizyka, technika, informatyka”, które odbędą się w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z 55 interaktywnymi eksponatami, co pozwoli dokonać wyboru ich przydatności do własnych scenariuszy lekcyjnych.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu online „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu”, które odbędzie się 24 października, w godzinach 16.00–20.00.

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2022 w ZCDN-ie

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w Zachodniopomorskich Dniach Dziedzictwa 2022, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Po nich dziedziczymy”. Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie przygotowały dla Państwa interesujące atrakcje w ramach tego przedsięwzięcia.
ZCDN