Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto ustanowione zostało w 1995 roku przez UNESCO, a jego celem jest promowanie czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej prawem autorskim.

Zmiana terminu konferencji „Pomoc pedagogiczno-psychologiczna z COVIDEM w tle”

Informujemy, że konferencja „Pomoc pedagogiczno-psychologiczna z COVIDEM w tle” została przeniesiona na 12 maja 2021 roku. O szczegółach dotyczących tego wydarzenia będziemy informować na bieżąco. W imieniu organizatorów przepraszamy za utrudnienia.

Zmiana organizacji pracy Biblioteki Pedagogicznej w czasie pandemii

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającym stanem epidemii COVID-19 oraz potrzebą minimalizowania ryzyka zarażeniem koronawirusem Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziały Zamiejscowe będą zamknięte dla czytelników do 30 kwietnia 2021 roku.

Ogólnopolska akcja #ocochodziwszkole

Pracownicy Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli dołączyli do ogólnopolskiej akcji #ocochodziwszkole – inicjatywy, która ma rozpocząć dyskusję o dzisiejszym szkolnictwie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć odpowiedzi pracowników na pytanie postawione w nazwie wydarzenia.

Konferencja „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna z COVIDEM w tle”

ZCDN wraz z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego serdecznie zapraszają do udziału w konferencji „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna z COVIDEM w tle”, która odbędzie się online 20 kwietnia, w godzinach 10.00–13.30. Wydarzenie skierowane jest do: samorządowców, przedstawicieli administracji rządowej, dyrektorów poradni psychologiczno-pedagogicznych, dyrektorów szkół, doradców metodycznych, przedstawicieli placówek doskonalenia nauczycieli.

Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu e-learningowym „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022”, które odbędzie się 26 kwietnia, w godzinach 17.00–18.30. Zajęcia zdalnie poprowadzą prof. dr hab. Marcin Wojciech Solarz i mgr Ada Górna z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja: Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolu – integracja w ujęciu praktyków

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji online „Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolu – integracja w ujęciu praktyków”, która odbędzie się 15 maja, w godzinach 10.00–14.00.

Media w edukacji – jak z nich korzystać i jak je tworzyć?

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza do współtworzenia numeru 4/2021, który będzie zatytułowany MEDIA W EDUKACJI. Jesteśmy przekonani, że Państwa dotychczasowe doświadczenia – na wszystkich etapach nauczania – umożliwią zaprezentowanie i omówienie na naszych łamach wielu wartościowych koncepcji metodyczno-dydaktycznych, przykładów dobrych praktyk oraz własnych opinii na temat wykorzystywania mediów (tradycyjnych i cyfrowych) w szkolnej rzeczywistości.

Odszedł profesor Edward Włodarczyk

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 7 kwietnia 2021 roku zmarł prof. dr hab. Edward Włodarczyk, wybitny historyk, ceniony w międzynarodowym środowisku naukowiec, znawca dziejów Pomorza, nauczyciel i niekwestionowany autorytet kilku pokoleń szczecińskich historyków, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego w latach 2012–2020.
ZCDN