Prace serwisowe Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń

Uprzejmie informujemy, że 18 października 2018 r., w związku z prowadzonymi pracami serwisowymi, mogą wystąpić problemy z logowaniem się do Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Konferencja: Jak rozmawiać z uczniami o śmierci?

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i pedagogów szkolnych na bezpłatną konferencję „Jak rozmawiać z uczniami o śmierci?”, która odbędzie się 23 października w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konferencji jest kształtowanie kompetencji nauczycieli w zakresie udzielania wsparcia uczniom stykającym się w życiu z sytuacjami tanatologicznymi.

Kurs dla początkujących: Programowanie w języku Python 3.x

Serdecznie zapraszamy na kurs „Programowanie w języku Python 3.x (dla początkujących)”, który rozpocznie się w sobotę 27 października. Głównym celem kursu jest przygotowanie nauczycieli uczących informatyki w klasach VII i VIII do rozszerzenia oferty edukacyjnej o nowe środowisko programistyczne – język tekstowy Python 3.x.

Bezpieczeństwo w szkole

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Różnorodne aspekty bezpieczeństwa w szkole, w tym wychowanie komunikacyjne”, realizowane w ramach grantu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, które odbędzie się w Oddziale Zamiejscowym ZCDN-u w Świnoujściu w dniach 22 i 26 października.

Konferencja: Z lasem na Ty

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli na konferencję „Z lasem na Ty”, która odbędzie się 26 października, w godzinach 12.00–14.00, w sali konferencyjnej Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Zawodowy rozwój ucznia, kształtowanie postaw przedsiębiorczych

Zapraszamy na konferencję „Rola kompetencji kluczowych w zawodowym rozwoju ucznia, kształtowanie postaw przedsiębiorczych”, która odbędzie się 23 listopada, w godzinach 9.00–15.00, na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

Jak poprawnie napisać program doradztwa zawodowego?

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Jak poprawnie napisać program doradztwa zawodowego?”, które odbędzie się 6 listopada, w godzinach 15.00–17.15. W ramach warsztatu będą poruszane takie zagadnienia, jak: realizacja rozporządzenia MEN-u w sprawie doradztwa zawodowego, podstawa programowa doradztwa zawodowego, obszary doradztwa zawodowego w poszczególnych typach szkół, przykładowe programy doradztwa zawodowego.

Warsztaty teatralne dla nauczycieli wokół spektaklu „Malala“

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na warsztaty teatralne z twórcami spektaklu Teatru Współczesnego w Szczecinie „Malala”, które odbędą się 20 listopada, w godzinach 16.00–18.30.

Zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu Młodzicyfrowi.pl

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli (regionalny koordynator) oraz Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG (organizator badania) serdecznie zapraszają dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w projekcie naukowo-badawczym „Młodzicyfrowi.pl”.
ZCDN