Odbierz najnowsze numery „Refleksji”!

Wersje papierowe dwóch ostatnio wydanych numerów Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” (2/2020 – Dydaktyka matematyki oraz 3/2020 – Kompetencje cyfrowe) można bezpłatnie otrzymać w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej – ZCDN, ul. Gen. J. Sowińskiego 68 w Szczecinie.

Życzenia z okazji rozpoczynających się wakacji

Ostatnie miesiące pokazały, jak trudna i wymagająca jest praca nauczyciela. Życzymy Państwu, aby rozpoczynające się wakacje były okresem wytchnienia i odpoczynku po przepełnionym nowymi wyzwaniami roku szkolnym, czasem beztroski, nasyconym spokojem, ulubionymi dźwiękami i barwami.

Wielka Liga Czytelników 2019/2020

Wielka Liga Czytelników to Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych – uwzględniający kategorie wiekowe uczniów – oraz dla ich rodziców. Jego celem było zachęcanie do wspólnego czytania, ze szczególnym ukierunkowaniem na wybrane książki, do których odnoszą się pytania konkursowe.

Wakacje z ZCDN-em

Mimo że – z uwagi na stan pandemii – nie możemy się z Państwem spotkać w naszej placówce, tradycyjnie, jak co roku, serdecznie zachęcamy do udziału w szkoleniach, które zostaną przeprowadzone online w pierwszym tygodniu wakacji.

Otwarcie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli dla interesantów

Od czerwca 2020 roku Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zostaje ponownie otwarte dla interesantów. Wymagane jest jednak zachowanie określonych procedur dotyczących kontaktów z nauczycielami konsultantami oraz innymi pracownikami placówki.

Wydarzenia kulturalne dostępne online

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zdalną instytucji kultury. Korzystając z niej, bez wychodzenia z domu mogą Państwo wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych dostępnych online. Wśród propozycji można znaleźć zarówno koncerty, wystawy, filmy, spotkania autorskie, jak również projekty edukacyjne.

Dlaczego potrzebujemy kompetencji cyfrowych w procesie edukacji?

Nauczanie – uczenie się w zakresie nowoczesnych technologii i komunikacji cyfrowej jest cechą charakterystyczną edukacji XXI wieku. Współczesne standardy oświatowe wymagają od nauczycieli nie tylko sprawnego posługiwania się sprzętem komputerowym, oprogramowaniem i aplikacjami – usprawniającymi dydaktykę – ale także skłaniają do szerszej refleksji, wykraczającej poza obszar TIK-u. Taką tematyką zajmujemy się w najnowszym numerze „Refleksji”, który nosi tytuł KOMPETENCJE CYFROWE.

Zajęcia terenowe w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania prezentacji „Zajęcia terenowe w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych w szkole podstawowej”, prowadzonej przez nauczyciela konsultanta ds. edukacji ekologicznej i przyrodniczej, Zdzisława Nowaka.

Otwarcie Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej

Od 18 maja przywrócona zostaje działalność Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziałów Zamiejscowych ZCDN-u w Gryficach i Myśliborzu. Uruchomione zostają dla czytelników jedynie wypożyczalnie – przy zachowaniu określonych procedur dotyczących wypożyczania książek, bez możliwości korzystania z czytelni oraz bez wolnego dostępu do księgozbioru.
ZCDN