Jak oswoić konflikt?

Zachęcamy do zapoznania się z naszą nową propozycją – szkoleniem e-learningowym prowadzonym przez Renatę Majewską, nauczycielkę konsultantkę ds. wychowania, pod tytułem „Oswoić konflikt?”. Szkolenie jest adresowane do wychowawców, nauczycieli oraz pedagogów szkolnych na każdym etapie edukacyjnym.

Blogi dla polonistów (i nie tylko)

W czasach nauczania na odległość – w celu realizacji naszych codziennych zadań – wykorzystujemy wszelkie znane nam narzędzia, sięgając po maile i Messengera, a także po bardziej skomplikowane, jak blogi, vlogi, Skype’a, „chmury”. Łącza internetowe są przegrzane od aktywności nauczycieli – chcących zająć czymś swoich uczniów w tym trudnym dla wszystkich czasie. Co przydatnego mogą znaleźć w sieci poloniści?

Instrukcja EclipseCrossword

EclipseCrossword to program do tworzenia interaktywnych krzyżówek zapisanych w postaci jednoplikowej witryny internetowej do zastosowania we wspomaganiu zdalnej edukacji.

Padlet – wykorzystanie wirtualnej tablicy w pracy nauczyciela

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją „Padlet – wykorzystanie wirtualnej tablicy w pracy nauczyciela”, prowadzoną przez konsultanta ds. edukacji ustawicznej kadry kierowniczej (szkoły podstawowe), Janusza Cymermana, wraz z udziałem konsultantki ds. edukacji ustawicznej kadry kierowniczej (szkoły ponadpodstawowe), Beaty Miętus.

Edukacja włączająca. Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wykładu multimedialnego „Edukacja włączająca. Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole” prowadzonego  przez nauczycielkę konsultantkę ds. kształcenia specjalnego, Beatę Brzostek.

Zapraszamy do kontaktu z nauczycielami konsultantami

Pragniemy poinformować, że w okresie zawieszenia stacjonarnych form doskonalenia w naszej placówce, nauczyciele konsultanci są dostępni pod swoimi adresami mejlowymi. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania oraz zaopiniują nadesłane programy i materiały edukacyjne.

Nauczanie zdalne – zestawienie bibliograficzne

Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem bibliograficznym dotyczącym nauczania na odległość. Propozycje zostały wybrane przez nauczycielki bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej ZCDN.

Masz pomysł na tekst do „Refleksji”? Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy nauczycieli wszystkich rodzajów szkół i etapów edukacyjnych do współpracy przy tworzeniu najnowszego numeru Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” po tytułem „Psychologia w pedagogice”. Tym razem chcielibyśmy, wspólnie z Państwem, zastanowić się, jakie zagadnienia z obszaru wiedzy i praktyki psychologicznej są szczególnie przydatne w codziennej pracy w szkole.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu” prowadzoną przez konsultantkę ds. wychowania przedszkolnego, Renatę Wiśniewską.
ZCDN