Astronomia i edukacja kosmiczna w szkole

Zdjęcie: pexels.com

Podczas warsztatów „Houston, mamy obraz. Wykorzystanie zdjęć satelitarnych w szkole”,  zaprezentowane zostaną możliwości, jakie daje zastosowanie na lekcjach zdjęć satelitarnych Ziemi, pozyskanych za pomocą przeglądarki EO Browser. Nauczyciele wykonają przykładowe analizy wybranych obrazów i zdarzeń uchwyconych przez satelity, określając ich przyczyny i konsekwencje – co może być później przedyskutowane na zajęciach przedmiotów społecznych i przyrodniczych. Przybliżona zostanie również edukacyjna działalność Polskiego Biura ESERO (European Space Education Resource Office) oraz zaprezentowane zostaną materiały edukacyjne dla szkół.

Warsztaty: Houston, mamy obraz. Wykorzystanie zdjęć satelitarnych w szkole
Numer formy:
I/D/8
Termin: 18 stycznia 2020 r., godz. 10.00–14.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 107

Nauczycieli zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela:
Zdzisław Nowak
nauczyciel konsultant ds. edukacji ekologicznej i przyrodniczej
tel. 91 435 06 56, 608 025 431
e-mail: znowak@zcdn.edu.pl