Ciekawe lekcje wychowawcze

Kształcenie kompetencji społecznych uczniów to ważna powinność wszystkich nauczycieli. Celem warsztatów jest udzielenie teoretycznego i metodycznego wsparcia nauczycielom-wychowawcom w przeprowadzeniu lekcji wychowawczych,rozwijających umiejętności społeczne uczniów z zakresu budowania dobrych relacji z innymi ludźmi. Nauczycielom zostaną przedstawione i wyjaśnione wybrane prawa psychologiczne dotyczące naszych postaw i zachowań. W konsekwencji – zapoznanie uczniów z prawidłowościami psychologicznymi umożliwi im dokonanie pozytywnych zmian w swoim życiu.

Zakres szkolenia: Prawidłowości psychologiczne na co dzień – reguły dobrego życia nastolatka. Potrzeby człowieka. Postawy człowieka. Blaski i cienie samooceny. Budowanie poczucia własnej wartości. Kształtowanie własnego wizerunku – wywieranie wrażenia na innych. Człowiek wśród ludzi – wywieranie wpływu. Role społeczne. Zasady współdziałania. Formy interakcji społecznych. Warunki skutecznego działania. Wyrażanie emocji i uczuć. Zasady wzbudzania sympatii. Sztuka przyjaźni

Prowadzący: Janusz Korzeniowski, nauczyciel konsultant ds. edukacji obywatelskiej

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: III/D/2.