Dzień Bibliotekarza 2018

8 maja 2018 roku w Bibliotece Pedagogicznej im. Haliny Radlińskiej dwie grupy dzieci z klas zerowych ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Szczecinie zaprezentowały dwa odrębne programy artystyczne przy dźwiękach muzyki.

Śpiewały, tańczyły i sprawnie wciągały do zabawy opiekunki oraz bibliotekarki – bardzo zaskoczone faktem, że zajęcia edukacyjne dla dzieci prowadzone przez nie od roku i wyznaczające sobie dalekosiężne cele mogą dawać tak miłe rezultaty już doraźnie.

Nauczycielki opiekujące się dziećmi wyraziły wdzięczność, składając na ręce dyrektorki ZCDN-u Urszuli Pańki laurki w różnych kolorach. Motywem przewodnim każdej z nich było serce, w którym rosły kwiaty wycięte z papieru.

Pani dyrektor, witając młodych gości, skorzystała z okazji i wobec przyszłych miłośników książek  zachwalała instytucję, jaką jest biblioteka.  Wiedza o świecie zgromadzona w tylu książkach czeka na zgłębienie i pali się do pomocy w zawojowaniu świata najbardziej nieśmiałym pośród ambitnych. A wszystko zaczyna się od czytania dzieciom przez rodziców, a zatem w interesie tych pierwszych leży domaganie się tego w domu.

Zanim spotkanie dobiegło końca, pozostawiając po sobie jak najlepsze wrażenia, pani dyrektor, jak  na nauczycielkę matematyki przystało, zadbała o kondycję umysłową dzieci, wykorzystując zagadki  matematyczne.

Nie zabrakło także poczęstunku w postaci słodyczy.

Pożegnanie, które wzięła na siebie kierowniczka biblioteki Regina Czekała, było jednocześnie zaproszeniem do kolejnych spotkań w bibliotece.