Konferencja dla polonistów

Podczas  spotkania przypomniane zostaną założenia reformy w zakresie języka polskiego w szkole ponadpodstawowej. Swoje oferty wydawnicze zaprezentują: WSiP, GWO, Nowa Era oraz Stentor (połączenie z WSiP-em). Podczas konferencji odbędą się spotkania z autorami podręczników i przedstawicielami wydawnictw. Przewidziano także  pakiety edukacyjne dla uczestników.
Zakres: Założenia reformy z języka polskiego w szkole ponadpodstawowej. Propozycje nowych podręczników. Prezentacja oferty wydawnictw dla zreformowanej szkoły ponadpodstawowej.

Przebieg spotkania:
10.00–10.05 – Powitanie uczestników
10.05–10.50 – Przypomnienie założeń reformy z języka polskiego w szkole ponadpodstawowej
10.50–11.20 – Prezentacja podręcznika Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego
11.20–11.50 – Prezentacja podręcznika Nowej Ery
11.50–12.20 – Prezentacja podręcznika Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oraz Stentora
12.20–12.30 – Rozmowy z przedstawicielami wydawnictw

Konferencja: Nowa podstawa programowa z języka polskiego w szkole ponadpodstawowej Termin: 23 marca, godz. 10.00–12.30
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: IV/2. Liczba miejsc ograniczona.