Od nauczania do uczenia się. Kierunki rozwoju współczesnej edukacji

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie edukacyjne, związane z obchodami jubileuszu 70-lecia doskonalenia nauczycieli na Pomorzu Zachodnim, które odbędzie się 17 września 2019 roku w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie. Konferencja „Od nauczania do uczenia się. Kierunki rozwoju współczesnej edukacji” rozpocznie się o 12.30  wykładem gościa specjalnego Margret Rasfeld – twórczyni idei Budzącej się szkoły, zatytułowanym „Edukacja dla zrównoważonego rozwoju – zmiana paradygmatu”.

Po części wykładowej, o godzinie 16.15, rozpocznie się sesja warsztatowa. Uczestnicy do wyboru będą mieli trzy grupy tematyczne:

Grupa I: Szkoła w zmianie i słów kilka o zarządzaniu. O roli dyrektora w procesie zmian
Prowadząca: Ewa Radanowicz (dyrektorka Szkoły Podstawowej w Radowie Małym)

Grupa II: Metoda myślącej klasy
Prowadząca: Magdalena Jurewicz (Szkoła Edukacji)

Grupa III: O czym uczniowie powinni decydować w szkole? Partycypacja uczniów w działaniach szkoły
Prowadzący: Anna Graczyk-Osowska (Stowarzyszenie „Polites”), Szymon Osowski (Sieć Obywatelska Watchdog)

Od nauczania do uczenia się. Kierunki rozwoju współczesnej edukacji.
Konferencja z okazji 70-lecia doskonalenia nauczycieli na Pomorzu Zachodnim
Termin: 17 września, godz.12.30–18.30
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin