Konferencja online „Uśmiech potrzebny od zaraz. Rola śmiechu i uśmiechu w edukacji”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

W tych trudnych, nie tylko pod względem edukacyjnym, czasach zapraszamy Państwa na wyjątkową konferencję, która pozwoli spojrzeć z uśmiechem na szkolną rzeczywistość. Specjaliści od uśmiechu w edukacji opowiedzą, jak ważne jest poczucie humoru i śmiech w codzienności szkolnej.

Program konferencji „Uśmiech potrzebny od zaraz. Rola śmiechu i uśmiechu w edukacji”
15.00–15.15 – Otwarcie konferencji
15.15–16.00 – Szkoła to nie cyrk, ale może być zabawnie, prof. Przemysław Grzybowski
16.00–16.45 – Kabaret w szkole. Szkoła w kabarecie. Edukacyjne konteksty sztuki kabaretowej, dr Urszula Lewartowicz
16.45–17.30 – O humorze szkolnym na poważnie, czyli wykorzystywanie humoru w procesie dydaktyczno-wychowawczym, dr Paweł Ochwat
17.30–17.45 Podsumowanie konferencji

Termin: 21 września, godz. 15.00–17.45
Link do platformy, na której odbędzie się konferencja, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób zarejestrowanych za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: III/15.

Informacje o prelegentach

Profesor Przemysław Grzybowski – wykładowca w Katedrze Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pełni funkcję opiekuna Akademickiego Centrum Wolontariatu UKW, jest koordynatorem „Międzyszkolnika” Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, członkiem prezydium Zespołu Pedagogiki Kultury i Edukacji Międzykulturowej Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, członkiem-założycielem Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Międzykulturowej. Jest również esperantystą i wolontariuszem ruchu doktorów klaunów.

Doktor Urszula Lewartowicz – wykładowczyni na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Pedagogiki Kultury, pedagożka, animatorka kultury, reżyserka teatralna. Jako pedagożka zajmuje się przede wszystkim sferą edukacji teatralnej – techniką i metodyką teatralną, reżyserią, emisją głosu, ale także teorią i praktyką animacji kultury oraz edukacją kulturalną. Jest autorką licznych publikacji z zakresu animacji kultury i edukacji kulturalnej, a także literatury dziecięcej.

Doktor Paweł Ochwat – adiunkt Zakładu Teorii i Metodyki WF w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Menedżer sportu i specjalista z zakresu organizacji i zarządzania w kulturze fizycznej. Autor publikacji z zakresu dyscypliny i kontroli klasy szkolnej, agresji i przemocy wśród młodzieży szkolnej, agresji elektronicznej oraz wykorzystania zjawiska humoru w procesie edukacji.