Literacki Plac Zabaw

Zapraszamy na warsztat „Literacki Plac Zabaw – przykład twórczej edukacji dzieci i młodzieży”, który odbędzie się 10 lutego, w godzinach 10.00–14.00, w galerii TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury 13 Muz. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów poznają twórcze gry i zabawy oraz sposoby na przybliżenie dzieciom wybranych zagadnień w sposób ciekawy, atrakcyjny i nowoczesny, wykorzystując takie działy sztuki, jak: literatura, teatr, muzyka i sztuki plastyczne.
W przestrzeni galerii sztuki dla dzieci i młodzieży nauczyciele i nauczycielki będą mogli poznać przygotowane gry literackie, wykorzystanie teatru cieni oraz teatru ilustracji, kości obrazkowe, twórcze zabawy oraz pomysły i sposoby na przybliżanie dzieciom wybranych zagadnień w sposób kreatywny i ciekawy.

Zakres szkolenia: Nauka przez zabawę. Gry literackie. Książka artystyczna. Sposoby na twórcze działania z dziećmi. Metody przybliżania wybranych utworów literackich.  Zabawy słowne. Tworzenie „sensownych tworów słownych”. Tworzenie rekwizytów do zadań, zabaw i łamigłówek. Pomocne narzędzia do pracy z dziećmi.

Informacje o prowadzącej: Paulina Ratajczak – animatorka kultury, producentka, prezeska Fundacji Las Sztuki, której celem jest rozpowszechnianie sztuki oraz inicjowanie przedsięwzięć kulturalnych dla dzieci i dorosłych; twórczyni programu edukacyjnego galerii sztuki dla dzieci i młodzieży TWORZĘ SIĘ; kuratorka galerii.

Szkolenie: Literacki Plac Zabaw – przykład twórczej edukacji dzieci i młodzieży

Odpłatność: 50 zł

Miejsce: Galeria sztuki dla dzieci i młodzieży TWORZĘ SIĘ, pl. Żołnierza Polskiego 2 (wejście od ul. Tkackiej), Szczecin

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: III/C/133.