Praktyczne wykorzystanie arteterapii w pracy z dziećmi i młodzieżą

2007

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i szkół podstawowych na warsztaty „Praktyczne wykorzystanie elementów arteterapii w pracy z dziećmi i młodzieżą”, które odbędą się 10 listopada, w godzinach 10.00–13.15.

Szkolenie zostanie podzielone na dwie części: krótki wstęp teoretyczny oraz sekcję praktyczną. Część praktyczna warsztatów, poświęcona przykładowym metodom i formom pracy dydaktyczno-terapeutycznej, obejmować będzie dwie następujące po sobie i ściśle ze sobą związane części z zakresu muzykoterapii i plastyki.

Uczestnicy szkolenia:
– odkryją ideę arteterapii jako procesu,
– opanują proste, atrakcyjne techniki pracy artystycznej,
– poznają rodzaje arteterapii oraz nauczą się wykorzystywać ich specyfikę w odniesieniu do konkretnej potrzeby dydaktyczno-terapeutycznej dziecka.

Prowadzące:
Anita Piotrowska
mgr filologii polskiej, arteterapeutka, autorka programu arteterapeutycznego „Sztuka na zdrowie” realizowanego na oddziałach onkologii i hematologii w SPSK nr 1 w Szczecinie
Monika Kisielewicz
mgr sztuki, muzyczka, arteteterapeutka, twórczyni cyklicznych projektów arteterapeutycznych realizowanych w szpitalu Zdroje (m.in. „Tygodnia Kolorów” i „Tygodnia Marzeń” jako Arte Inspiracje Pracownia)

Termin:
10 listopada 2018 r., godz. 10.00–13.15

Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna im. Anny Radziwiłł

Numer formy doskonalenia: II/F/4

Odpłatność: 40 zł

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/F/4. Po zarejestrowaniu się otrzymają Państwo informację z numerem konta i prośbą o dokonanie wpłaty.