Kodowanie na geoplanie

Zapraszamy nauczycieli matematyki szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty „Kodowanie na geoplanie”, które odbędą się 1 lutego, w godzinach 9.30–12.30. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać geoplan do pobudzania wyobraźni uczniów.

Spotkanie rozpocznie się od omówienia aktywnej i lubianej przez uczniów formy nauki geometrii, jaką są ćwiczenia na geoplanie. Następnie uczestnicy, pracując w grupach, zbadają powstałe na geoplanie wielokąty w nietradycyjny sposób. Podejmą również próbę rozwiązania problemu, nad którym można rozpocząć pracę w klasie czwartej, a zakończyć na III etapie kształcenia.

Warsztaty: Kodowanie na geoplanie
Zakres: Geoplan jako narzędzie do pobudzenia wyobraźni ucznia. Poszukiwanie reguł i własności powstałych wielokątów.
Termin: 1 lutego, godz. 9.30–12.30
Prowadząca: Anna Bazyluk
Miejsce:  Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 120

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/D/24.