Napisz tekst do nowego numeru Refleksji!

Podziel się z nami – i z naszymi czytelnikami – swoją wiedzą i doświadczeniem. Niech inni się dowiedzą, co myślisz o szkole, edukacji oraz codziennej pracy przy tablicy. Wnikliwie czytamy wszystkie nadsyłane do naszej redakcji teksty i redagujemy je zarówno pod względem merytorycznym, jak i językowym.

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza nauczycieli wszystkich obszarów i etapów kształcenia do współtworzenia nowego numeru, który będzie zatytułowany PEDAGOGIKA TWÓRCZOŚCI. To, naszym zdaniem, jeden z tych tematów, które dotyczą wszystkich nauczycieli, niezależnie od etapu kształcenia, typu szkoły czy lat przepracowanych w zawodzie. Co znaczy ten termin? W największym skrócie: chodzi o wszelkie związki edukacji z aktywnością twórczą, nauki ze sztuką, zdobywania wiedzy z kreatywnością.

Zachęcamy do pisania tekstów zawierających Państwa opinie, refleksje i doświadczenia dotyczące zagadnień związanych z pedagogiką twórczości. Artykuł może być zarówno informacyjny, jak i publicystyczny. Może przybrać formę felietonu, eseju, relacji. Proponujemy, jako inspirację, następujący zakres tematyczny:

1. Związki edukacji i sztuki w codziennej pracy szkolnej.
  2. Aktywizowanie uczniów poprzez twórczość artystyczną.
  3. Praca nauczyciela jako praca twórcza.
  4. Sztuka – inspiracja do odkrywania nowych metod nauczania.
  5. Kształtowanie postaw twórczych uczniów.

Oczywiście lista tematów jest otwarta – każdy może proponować swoje pomysły na artykuły.

Jeżeli jesteś zainteresowana/zainteresowany opublikowaniem tekstu na naszych łamach, prosimy o zapoznanie się z informacją dla Autorek i Autorów znajdującą się pod adresem: http://refleksje.zcdn.edu.pl/informacje-dla-autorow/.

Gotowe teksty można nadsyłać na podane poniżej redakcyjne adresy poczty elektronicznej do 20 stycznia 2018 roku. W razie chęci współpracy, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt – pomoże nam to zaplanować zawartość numeru.

Napisz do nas – zapraszamy serdecznie!

Sławomir Iwasiów, redaktor prowadzący (siwasiow@zcdn.edu.pl)
Katarzyna Kryszczuk-Mańkowska, sekretarz redakcji (kmankowska@zcdn.edu.pl)

Zdjęcie: Steve Johnson (www.pexels.com).