Podcast „Nasłuch pedagogiczny”. Odcinek VI

W najnowszym odcinku „Nasłuchu pedagogicznego” dr hab. Piotr Krupiński, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, literaturoznawca, dyrektor Instytutu Literatury i Nowych Mediów, a także przewodniczący Komitetu Okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Szczecinie, mówi o kanonie literatury pięknej – zarówno z punktu widzenia edukacji szkolnej oraz akademickiej, jak i prywatnych wyborów czytelniczych. Po jakich współczesnych twórców sięga Piotr Krupiński? Do jakich lektur chętnie wraca? O jakich utworach dyskutuje z uczestniczkami i uczestnikami konkursów olimpijskich? I kogo wykreśliłby z kanonu szkolnego: Słowackiego czy Gombrowicza?

Rozmowę przeprowadził Sławomir Iwasiów — redaktor prowadzący Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje”.

Zachęcamy do odsłuchania podcastu i śledzenia naszego profilu na Soundcloud.