Podsumowanie konkursu na słuchowisko radiowe „Nadstaw uszko. To Moniuszko!”

W połowie grudnia w siedzibie ZCDN-u odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „Lekcje z muzyką. Twórczość Stanisława Moniuszki jako inspiracja do kształtowania postaw patriotycznych”, które stanowiło uroczyste podsumowanie konkursu dla uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego na słuchowisko radiowe pod tytułem „Nadstaw uszko. To Moniuszko!”.

12 grudnia 2019 roku w siedzibie ZCDN-u odbyło się wyjątkowe wydarzenie „Lekcje z muzyką. Twórczość Stanisława Moniuszki jako inspiracja do kształtowania postaw patriotycznych”, które stanowiło uroczyste podsumowanie konkursu dla uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego na słuchowisko radiowe pod tytułem „Nadstaw uszko. To Moniuszko!”.

Konferencję otworzyła Urszula Pańka, dyrektorka ZCDN-u, zapowiadając występ Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie, na który składały się utwory Stanisława Moniuszki. Następnie Jacek Jekiel, dyrektor Opery Zamku – będącej współorganizatorem konkursu, opowiedział o wydarzeniach towarzyszących obchodom Roku Moniuszki na Pomorzu Zachodnim. Po tym  wprowadzeniu podsumowany został konkurs – wręczono nagrody dwóm wyróżnionym grupom: Akcyjnej Grupie TEATR DŹWIĘKOWY ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Szczecinie za słuchowisko Małe śledztwo Moniuszkowskie oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju, którzy przygotowali nagranie.

Nagrody ufundowane zostały przez Teatr Wielki – Opera Narodowa oraz Operę na Zamku w Szczecinie. Nagrodzeni uczniowie wraz z nauczycielkami opowiedzieli o pracy nad słuchowiskami i zaprezentowali ich fragmenty. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty poprowadzone przez panią Magdalenę Handke „Moniuszko inspiruje”, podczas których uczestnicy tworzyli oryginalne partytury.

Zapraszamy do wysłuchania zwycięskich słuchowisk