Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region

17 maja 2019 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom XIX edycji Konkursu z Edukacji Regionalnej „Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region”, którego organizatorami są Muzeum Narodowe w Szczecinie oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmiał – „Pomorze Zachodnie w legendzie”.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W dotychczasowych edycjach uczniowie mieli możliwość poznania dawnej i najnowszej historii regionu oraz zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Laureaci i finaliści wyłonieni w Wielkim Finale odebrali nagrody i dyplomy z rąk Urszuli Pańki, dyrektorki ZCDN-u, oraz Anny Kowalczyk, nauczycielki konsultantki ds. nauczania historii w ZCDN-ie.

W ramach uroczystości można było także obejrzeć prezentacje uczniów ze wszystkich kategorii wiekowych.