Proste układy elektroniczne na lekcjach techniki

Zajęcia odbędą się metodą ćwiczeń, których zadaniem będzie przygotowanie uczestników do realizacji projektów technicznych na lekcjach techniki. Nauczyciele wykonają pełny cykl fazowej działalności technicznej – zajęcia będą prowadzone w taki sam sposób, w jaki można je potem zrealizować z uczniami. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w materiały, narzędzia i przybory niezbędne do wykonania wszystkich czynności technologicznych. Działania będą uzupełniane komentarzem dotyczącym zapisów uwzględnionych w podstawie programowej techniki oraz uwagami metodycznymi dotyczącymi metod i sposobów pracy z uczniami. Do realizacji warsztatów zastosowane zostaną metody: projektu, pracy z filmem, rysunkiem i tekstem technicznym, zajęć praktycznych oraz instruktaż. Po zakończeniu każdy uczestnik będzie potrafił zorganizować lekcję techniki opartą na praktycznej działalności ucznia (lekcję wytwórczą), częściej będzie wykorzystywał umiejętności wykonywania czynności i operacji technologicznych niezbędnych do realizacji projektów technicznych.

Szkolenie: Projekty techniczne na lekcjach techniki. Montaż i uruchamianie prostych układów elektronicznych
Zakres: Wykonanie przyrządu do formowania łączówek: analiza przyrządu (zasada działania), montaż przyrządu do formowania łączówek. Montaż elektroniczny: montaż łączówek na matrycy, montaż obwodu elektronicznego oraz podłączanie zasilania. Diagnoza funkcjonowania obwodów elektronicznych: uruchomienie obwodu elektronicznego, wykrywanie oraz usuwanie usterek, ulepszanie rozwiązań konstrukcyjnych, materiałowych oraz elektronicznych.
Termin: 21 maja, godz. 15.00–19.00
Prowadzący: Waldemar Zaborski, Witold Jakubek
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 121
Szkolenie bezpłatne

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/F/10.

Bezpośredni link do szkolenia: Projekty techniczne na lekcjach techniki. Montaż i uruchamianie prostych układów elektronicznych