Rakiety z papieru, czyli prototypowanie w edukacji

Główną część warsztatów będą stanowiły ćwiczenia z zakresu realizacji scenariusza zajęć, których celem jest nauka konstruowania papierowych modeli rakiety kosmicznej. Nauczyciele zostaną zapoznani z działaniami i materiałami Polskiego Biura ESERO dotyczącymi edukacji astronomicznej. Przedstawiona zostanie również aplikacja służąca do modelowania lotów konkretnych rakiet.

Szkolenie: Rakiety z papieru, czyli prototypowanie w edukacji
Zakres: Konstruowanie prototypów jako sposób na rozwój zainteresowań i umiejętności kluczowych uczniów. Działalność edukacyjna Polskiego Biura ESERO i materiały edukacyjne dla szkół. Ćwiczenia w konstruowaniu modeli rakiet działających na sprężone powietrze.
Termin: 18 maja, godz. 9.00–13.00
Prowadzący: Zdzisław Nowak, animatorzy z Centrum Nauki Kopernik
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 107
Szkolenie bezpłatne

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/C/27.