Refleksje – wybór artykułów dotyczących nauczania na odległość

Wielokrotnie na łamach Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” poruszaliśmy problematykę nowoczesnych technologii i cyfryzacji w odniesieniu do szkolnej codzienności. Dzisiaj ta wiedza może być wyjątkowo przydatna, ponieważ e-learning okazuje się bezpieczną formą edukacji w okresie zawieszeni, z powodu zagrożenia epidemiologicznego, lekcji i wszelkich zajęć dydaktycznych.

Żeby ułatwić Państwu wyszukiwanie ciekawych zagadnień z naszych zbiorów, proponujemy wybór dziesięciu przykładowych artykułów z „Refleksji”, które dotyczą technologii informacyjno-komunikacyjnej, nowych mediów czy e-learningu. Pokazują one, że nauczanie na odległość nie jest w polskiej szkole niczym nowym, a nauczyciele od dawna wprowadzają do codziennej praktyki edukacyjnej narzędzia dydaktyczne oparte na technikach cyfrowych.

Nowe media w praktyce – Anna Michniuk
Synergia wiedzy i rozrywki – Krzysztof Flasiński
Nie takie media straszne – Tomasz Huk
Lekcja na YouTubie – Anna Michniuk
Polonistka w sieci – Anna Kondracka-Zielińska
E-learning szansą dla niepełnosprawnych – Magdalena Malik
Dołącz do grupy – Marzena Tomczyk
Lajk dla Słowackiego – Paweł Juras
Logopedia na odległość – Joanna Szymańska
Cyfryzacja w edukacji przedszkolnej (część 1) – Agata Rutkiewicz
Cyfryzacja w edukacji przedszkolnej (część 2) – Agata Rutkiewicz

Chcielibyśmy także przypomnieć, że archiwalne numery „Refleksji” można bezpłatnie pobierać ze strony: www.refleksje.zcdn.edu.pl . Mamy nadzieję, że znajdą Państwo w nich przydatne informacje i inspiracje – także do nauczania na odległość.