Rok Stanisława Moniuszki

Z okazji obchodów 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Operą na Zamku w Szczecinie zapraszają nauczycieli ze szkół podstawowych do udziału w konferencji „(O)Graj Moniuszkę! Pomysły na ciekawe lekcje muzyki”.

10.00–10.15 – Otwarcie konferencji
10.15–10.45 – Obchody Roku Stanisława Moniuszki w województwie
zachodniopomorskim,
Jacek Jekiel, Opera na Zamku w Szczecinie
10.45–11.30 – Gramy z Moniuszką, Urszula Frymus, Opera na Zamku w Szczecinie
11.30–11.45 – Przerwa kawowa
11.45–12.30 – Śpiewam Moniuszkę! Propozycje aranżacji piosenek dla zespołów szkolnych
inspirowane twórczością Stanisława Moniuszki,
Magdalena Handke, Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”
12.30–13.15 – Muzyczny Plac Zabaw, Paulina Ratajczak, Fundacja Las Sztuki
13.15–14.00 – Moniuszko wczoraj i dziś – bank pomysłów dla nauczycieli, Małgorzata Górna, Opera na Zamku
27 września 2019 r.
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: III/14.

Zapraszamy również do udziału w konkursie na słuchowisko pod hasłem „Nadstaw uszko. To Moniuszko!”.
Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.zcdn.edu.pl/konkursy/moniuszko.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 21 października w Operze na Zamku w Szczecinie.
Szczegółowych informacji na temat obu wydarzeń udziela
Anna Godzińska
e-mail: agodzinska@zcdn.edu.pl