Scratch dla zaawansowanych

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu e-learningowym „Scratch dla zaawansowanych”, które odbędzie się 28 maja, w godzinach 15.00–17.15. Zajęcia zdalnie poprowadzi Krzysztof Koroński, nauczyciel konsultant ds. nauczania na odległość i biblioteki cyfrowej.

W pierwszej części warsztatów uczestnicy poznają sposoby zapisu algorytmów w postaci pseudokodu i schematu blokowego. Zasadniczą częścią szkolenia będzie praca indywidualna, mająca na celu wspólne rozwiązanie, między innymi, problemu algorytmu Euklidesa z zastosowaniem środowiska Scratch. Od uczestników wymagana jest umiejętność pracy w środowisku Scratch.

Szkolenie: Scratch dla zaawansowanych
Zakres tematyczny:
Wprowadzenie do graficznego sposobu przedstawiania algorytmów. Realizacja zapisów podstawy programowej dotyczących algorytmiki i programowania w klasach VI–VIII szkoły podstawowej i w szkole ponadpodstawowej.
Termin: 28 maja, godz. 15.00–17.15
Prowadzący: Krzysztof Koroński

Link do platformy, na której odbędzie się szkolenie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/D/16.