Sieć współpracy

Celem Sieci jest wsparcie wszystkich osób pracujących z dzieckiem niepełnosprawnym. Daje ona możliwość wymiany doświadczeń, dzielenia się pomysłami, materiałami, sposobami rozwiązywania problemów pojawiających się w codziennej pracy z dzieckiem z niepełnosprawnościami.

Podczas spotkań uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak efektywnie wspomagać ucznia z różnymi zaburzeniami oraz będą mogli doskonalić swoje umiejętności.

Program sieci zostanie wypracowany wspólnie z uczestnikami w oparciu o indywidualne potrzeby.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 października 2017 roku. W pierwszej części spotkania zapoznamy się z celami sieci jako formy szkolenia i współpracy. Następnie poznamy alternatywne i wspomagające metody komunikowania się, ponieważ październik jest miesiącem takich metod.

W trakcie spotkania:

• każdy będzie mógł zabrać głos;
  • zaproponować i przedstawić swoje pomysły w zakresie komunikacji alternatywnej i wspomagającej;
  • podzielić się swoimi doświadczeniami.

Prowadząca: Weronika Dwojakowska, nauczycielka konsultantka z obszaru pedagogiki specjalnej

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach sieci prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: V/5.