Czy spalanie odpadów jest szkodliwe?

W 2017 roku ukończono budowę Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie. Jego znaczenie dla miasta, a także kontrowersje związane z jego umiejscowieniem i przyszłym funkcjonowaniem oraz niekorzystnym oddziaływaniem na czystość powietrza w Szczecinie wymagają rzetelnej dyskusji i analizy także wśród nauczycieli. Zwiedzający ten nowoczesny i ważny dla miasta obiekt będą mogli skonfrontować swoje wyobrażenia i obawy z rzetelną informacją na temat spalarni przedstawioną przez pracujących tam specjalistów. Nauczyciele poznają także edukacyjną ofertę szczecińskiego EcoGeneratora oraz będą mieli możliwość przedstawienia własnych propozycji organizowania zajęć dla uczniów na terenie Zakładu.

Szkolenie: Czy spalanie odpadów jest szkodliwe. Wizyta w Zakładzie Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów „EcoGenerator” w Szczecinie
Zakres: Miejsce termicznego unieszkodliwiania odpadów w systemie ich zagospodarowania. Procesy pozyskiwania energii cieplnej i generowania energii elektrycznej z odpadów. Wykorzystanie produktów ubocznych powstających w spalarni. Chemiczne sposoby oczyszczania spalin. Edukacja ekologiczna w szczecińskim EcoGeneratorze.
Termin: 27 czerwca, godz. 11.00–13.15
Prowadzący: Zdzisław Nowak
Miejsce: Dojazd we własnym zakresie samochodem na ul. Logistyczną 22 lub autobusem nr 76 z Bramy Portowej (niestety jeżdżą bardzo rzadko). Dodatkowych informacji udziela Zdzisław Nowak, tel. 91 43 50 656, 608 025 431.
Szkolenie bezpłatne

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/E/19.