Spotkanie z Elżbietą Pałasz, autorką książek dla dzieci

Elżbieta Pałasz przedstawi także inne książki dla dzieci i młodzieży, omówi pozycje dostępne na rynku i podpowie, które z nich wybrać. Autorka ponadto podzieli się z uczestnikami spotkania swoimi refleksjami na temat procesu powstawania i wydawnictwa książek dla dzieci.
Forma jest realizowana we współpracy ze szczecińską kluboksięgarnią FiKa.

Elżbieta Pałasz – była nauczycielka; właścicielka wydawnictwa Czarny Kot, nakładem którego ukazywały się książki, jakie sama lubi czytać: wesołe, pogodne i pełne humoru. Autorka książek dla dzieci o niesfornym Wojtusiu, smoku, który lubił krówki, różnych ciekawych zawodach, o pisarzu Günterze Grassie. Pisze żartobliwe wiersze, pełne empatii opowiadania o dzieciach i bajki, w których baśniowość przeplata się z realiami współczesnego życia, wywołując szereg zabawnych sytuacji. Tworzy na zamówienie „Świerszczyka” i „Misia”, w którym drukowała także powieści w odcinkach.

Termin spotkania
11 października (piątek), godz. 15.00–16.30
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Szczecin, ul. Gen. J. Sowińskiego 68
Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: V/2.