Strażnicy Uśmiechu – program profilaktyczno-wychowawczy

Numer formy doskonalenia: III/B/34
Odpłatność: 200 zł
Termin:
Szkolenie obejmujące 14 godzin dydaktycznych odbędzie się w dniach:
2 lutego, w godz. 14.00–19.00,
3 lutego, w godz. 9.15–16.00.

Program profilaktyczno-wychowawczy „Strażnicy Uśmiechu” to cykl zajęć  psychoedukacyjnych, realizowanych na podstawie 32 scenariuszy, przeznaczonych dla:
– dzieci w wieku od 5 do 10 lat: Strażnicy Uśmiechu część 1 (dla przedszkoli i klas I–III  szkół podstawowych);
– dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 15 lat: Strażnicy Uśmiechu część 2 (dla klas IV–VIII szkół podstawowych).

Koszt szkolenia obejmuje podręcznik ze scenariuszami do prowadzenia zajęć z dziećmi.

Zakres: Rozwój samoświadomości dzieci. Kształtowanie umiejętności życiowych oraz społeczno-emocjonalnych. Wzbogacanie swoich doświadczeń i umiejętności radzenia sobie z problemami. Rozwijanie optymalnych strategii przezwyciężania nieprzyjemnych stanów psychicznych. Rozwijanie sztuki wyrażania siebie i komunikacji z innymi. Umacnianie zaufania do siebie i do innych.

Informacje o prowadzącej: Jadwiga Krzewska-Gordzijewska – magister nauk o rodzinie, pedagogiki i psychologii, doświadczona wykładowczyni i trenerka Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim w zakresie pedagogiki, psychologii, wychowania prorodzinnego i prozdrowotnego, profilaktyki zachowań ryzykownych, umiejętności psychospołecznych, oddziaływań wychowawczych, profilaktycznych i promocji zdrowia.

Rejestracja zamknięta