Uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych 2015/2016

W piątek 3 czerwca w nowoczesnej auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT-u w Szczecinie odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji wojewódzkich konkursów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas uroczystości, zorganizowanej przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wręczono dyplomy i nagrody 50 laureatom oraz 31 wyróżnionym w 12 wojewódzkich konkursach przedmiotowych przeprowadzonych w roku 2015/2016.

Organizatorów konkursów reprezentowali:

• dr hab. inż. Witold Biedunkiewicz, prof. nadzw., Prorektor ds. Kształcenia ZUT w Szczecinie,
  • Alicja Kacprzak, Kierownik Działu ds. Studenckich ZUT
  • dr Andrzej Wiśniewski, Prodziekan Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego,
  • dr hab. Barbara Rodziewicz z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego,
  • dr Mirosław Zając ze Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum,
  • Urszula Pańka, Dyrektorka ZCDN-u.

Gościem specjalnym uroczystości była Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorska Kurator Oświaty.

Dzięki hojności Urzędu Marszałkowskiego, wieloletniego sponsora strategicznego konkursów, laureaci i wyróżnieni otrzymali znaczące nagrody finansowe w postaci kart prezentowych, a zwycięskie szkoły, w przypadku konkursów, w których prowadzona jest klasyfikacja drużynowa, statuetki.

Ceremonia wręczania dyplomów i nagród najlepszym uczniom, ale też listów gratulacyjnych ich nauczycielom i podziękowań przewodniczącym i członkom komisji konkursowych urozmaicona była specjalnymi atrakcjami. Organizatorzy dla uczestników uroczystości przygotowali konkurs z zagadkami logicznymi, z którymi najlepiej poradziła sobie Anna Wołejsza, uczennica XIII LO w Szczecinie – wyróżniona w konkursie astronomicznym. Ponadto spotkanie uświetniły: interesujący, tematycznie bardzo odpowiadający aspiracjom i osiągnięciom uczestników, wykład mgra inż. Sławomira Wernikowskiego z ZUT-u, zatytułowany „3 i ½ Nobla” oraz występ chóru kameralnego ZUT-u pod kierownictwem profesor Iwony Wiśniewskiej-Salamon. Przed i po uroczystości chętni mogli zwiedzać najnowszy ośrodek ZUT-u – Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii. Nie zabrakło także okazji do kuluarowych rozmów podczas zorganizowanego przez ZUT poczęstunku.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom oraz instytucjom, które wniosły wkład w organizację tegorocznych konkursów i uroczystość podsumowania. Dzięki Państwa zaangażowaniu to niezwykle cenne dla przyszłości regionu przedsięwzięcie ma tak długą tradycję.

Pełen wykaz laureatów i wyróżnionych w tegorocznej edycji wojewódzkich konkursów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych znajdą Państwo w zakładce Konkursy.