Uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych

29 maja w sali konferencyjnej Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli  odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego organizowanych przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Akademię Morską w Szczecinie oraz Szkołę Wyższą Collegium Balticum.

Ceremonia wręczania dyplomów i nagród najlepszym uczniom, ale też listów gratulacyjnych ich nauczycielom i podziękowań przewodniczącym i członkom komisji konkursowych, urozmaicona była specjalnymi atrakcjami. Rozpoczął ją wykład dra Krzysztofa Flasińskiego „Głos Wieczorny” – pierwszy polski tabloid ukazywał się w Szczecinie. Następnie przeprowadzono konkurs tematyczny dotyczący tabloidowych tytułów. Zwycięzcą został Jakub Szajek z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie, który najtrafniej dobrał tytuł do fragmentu artykułu prasowego. Uroczystość uświetnił także występ uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie pod opieką Karoliny Uźniak-Guni. Uczniowie: Salomea Gajda, Tymoteusz Gajda, Mieszko Zabłocki, Natalia Potaman, Martyna Wochna i Justyna Sowała wykonali Dwóch Grenadierów Roberta Schumana, temat z Tańca Czarownic Niccolò Paganiniego, 4 kaprys Niccolò Paganiniego oraz Fugę Dawida Ungera. Nie zabrakło także okazji do kuluarowych rozmów podczas poczęstunku.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom oraz instytucjom, które wniosły wkład w organizację tegorocznych konkursów i uroczystość podsumowania. Dzięki Państwa zaangażowaniu to niezwykle cenne dla przyszłości regionu przedsięwzięcie ma tak długą tradycję.

Pełen wykaz laureatów i wyróżnionych w tegorocznej edycji wojewódzkich konkursów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych znajdą Państwo w zakładce „Konkursy” oraz na prezentacji.