Warsztaty teatralne dla nauczycieli wokół spektaklu „Malala“

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na warsztaty teatralne z twórcami spektaklu Teatru Współczesnego w Szczecinie Malala, które odbędą się 20 listopada, w godzinach 16.00–18.30.
O czym jest spektakl Malala?

Historia zaczyna się tuż po wystrzale. Jako pierwsza wyłania się historia Malali, piętnastoletniej pakistańskiej dziewczyny, która w 2012 roku, z powodu działalności na rzecz obrony praw dziewcząt do nauki, została postrzelona przez talibów. To będzie opowieść wiodąca, choć pojawią się też inni bohaterowie i inne historie.

Celem spektaklu jest dotarcie do młodego widza poprzez przedstawienie mu problemów współczesnego świata, takie jak: przemoc, dyskryminacja, ograniczanie dostępu do edukacji, informacji, niszczące działanie ideologii.

Warsztat dla nauczycieli

Warsztat będzie się koncentrował na teatralnych metodach pracy z uczniami wokół tematów trudnych i ważnych w naszej współczesności. Nauczyciel otrzyma inspiracje do samodzielnej pracy edukacyjnej, której punktem wyjścia jest spektakl teatralny.

Prowadzący:

Elżbieta Chowaniec, autorka sztuk dla dzieci i dorosłych. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach, Szkoły Filmowej w Łodzi, Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Uczennica Laboratorium Dramatu w Warszawie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie teatru. Debiutowała sztuką pt. „Gardenia” w 2007 roku w reżyserii Aldony Figury w Laboratorium Dramatu w Warszawie. Jej teksty wystawiane są w kraju i za granicą. Wykłada także dramaturgię tańca na kierunku chorografia na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Robert Drobniuch, reżyser teatralny i operowy, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Ukończył także Międzynarodowe Szkolenie Operatorów Kultury przy Narodowym Centrum Kultury oraz liczne kursy i warsztaty. Był pomysłodawcą i współorganizatorem międzynarodowego przeglądu teatralnego „Białysztuk”. Reżyseruje spektakle dla dzieci i dorosłych, różnorodne gatunkowo. Laureat nagród i wyróżnień, m.in. za oparty na tańcu spektakl „Mikrokosmos. Kompozycje” (Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak”, nagroda Perfect Performance na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Szanghaju w Chinach) czy za „Sklepy cynamonowe” (Nagroda Główna na 17 Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku).

Koszt

Cena warsztatu: 50 zł
Koszt obejmuje:

• dwugodzinne zajęcia w ZCDN-ie (warsztat dla nauczycieli)
  • bilet na premierowy pokaz spektaklu w niedzielę, 9 grudnia 2018 połączony z debatą z udziałem artystów i ekspertów
  • katalog tematyczny – rozbudowany program do przedstawienia

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/D/34.

Po zarejestrowaniu się otrzymają Państwo informację z numerem konta i prośbą o dokonanie wpłaty.