Wielka Liga Czytelników 2019/2020

Wielka Liga Czytelników to Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych – uwzględniający kategorie wiekowe uczniów – oraz dla ich rodziców. Jego celem było zachęcanie do wspólnego czytania, ze szczególnym ukierunkowaniem na wybrane książki, do których odnoszą się pytania konkursowe. Do wyboru było 107 pozycji.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa. Uczniowie, którzy uzyskali powyżej 85  punktów, zdobyli tytuł mistrza lub wicemistrza.

V edycja tegorocznej Wielkiej Ligi Czytelników rozpoczęła się w szkołach 25 listopada 2019 roku. Do etapu powiatowego, przeprowadzonego już online, należało zgłaszać czytelników do 15 maja 2020 roku.

Test finałowy odbył się, w związku z przedłużającą się sytuacją epidemiologiczną, również online – 28 maja 2020 roku.

Do konkursu przystąpiło 8 powiatów, 11 placówek i 221 uczestników. Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” przyznano czterem placówkom.

W Zachodniopomorskiem najwięcej punktów w klasach 1–4 zdobyła Szkoła Podstawowa im. Leonida Teligi w Szczecinie, a w klasach 5–8 Szkoła Podstawowa im. H. C. Andersena w Karsku.

Laureatom gratulujemy!

Wielka Liga Czytelników 2020 – Prezentacja