Zasoby edukacyjne online – muzyka

Zapraszamy do zapoznania się z zasobami edukacyjnymi online z muzyki rekomendowanymi przez Centrum Edukacji Artystycznej.

1. TUTTI.pl – edycja specjalna #TUTTIwdomu
  2. Pisanie nut na komputerze w programie MuseScore – kurs onlineLink do programu musescore.org
  3. www.mYear.pl – kilka zadań online z zakresu kształcenia słuchu dla uczniów szkół muzycznych II stopnia
  4. Polskie Wydawnictwo Muzyczne – Materiały Edukacyjne On-Line
  5. Harmonia – platforma do tworzenia i rozwiązywania zadań testowych
  6. Aplikacja edukacyjna „Zostań Moniuszką!”
  7. Orkiestrownik – Instrukcja korzystania z Orkiestrownika wraz z przykładowymi scenariuszami lekcji
  8. muzykotekaszkolna.pl
  9. www.dur-moll.pl
  10. Kompozytorzy polscy – wizytówki muzyczne
  11. Muzyczna przygoda – lekcje teorii dla I stopnia
  12. Kanał Mag Music Theory
  13. Harmonia jazzowa
  14. Wynton Marsalis – Lecture on Music cz. 1 (Można włączyć tłumacza Google z angielskiego na polski)
  15. Wynton Marsalis – Lecture on Music cz. 2 (Można włączyć tłumacza Google z angielskiego na polski)
  16. Wynton Marsalis – Lecture on Music cz. 3 (Można włączyć tłumacza Google z angielskiego na polski)
  17. Wynton Marsalis – Lecture on Music cz. 4 (Można włączyć tłumacza Google z angielskiego na polski)
  18. #Zostańwdomu – sztuka przyjdzie do Ciebie!