Aktualności

Noc Bibliotek 2017

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej po raz kolejny dołączyła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w tym roku przebiegającej pod hasłem „Czytanie porusza”. ZCDN było jedną z 1300 instytucji, które 3 czerwca w porze wieczorno-nocnej w niekonwencjonalny sposób promowały czytelnictwo.

Przygoda w bibliotece

„Przygoda w bibliotece” to opowiadanie, które powstało w ramach Tygodnia Bibliotek jako zapowiadany storytelling, według pomysłu i z inicjatywy Barbary Keller.

Odjazdowy Bibliotekarz – relacja

Gwar, zamieszanie, śmiech i zabawa coraz częściej wdzierają się w wyciszoną, spokojną przestrzeń biblioteczną. Taka właśnie radosna atmosfera panowała 20 maja w Bibliotece Pedagogicznej, gdzie rozpoczynała się tegoroczna szczecińska akcja Odjazdowy Bibliotekarz.

Dzień Bibliotekarza w ZCDN-ie

8 maja w całym kraju obchodzony jest Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji, w miniony poniedziałek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 przekazali laurki okolicznościowe paniom pracującym w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Tydzień Bibliotek 2017

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza; jednocześnie zaczyna się czternasty już Tydzień Bibliotek, organizowany, jak co roku, przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
ZCDN