Aktualności

Noc bibliotek 2018

4 edycja Nocy Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej ZCDN-u przebiegła w kameralnej atmosferze ze względu na konkurencję ze strony Dni Morza. Goście przybyli punktualnie o godzinie 17.00 i dzięki temu, że nie było tłoczno, każdy znalazł się od razu w centrum uwagi.

Nowości w zbiorach – czerwiec 2018

Opracowanie: Barbara Bycka

„Dowolność pisania”

Wszystkie 53 zdania pozostawione anonimowo przez zachęconych do wspólnej zabawy w pisanie bywalców biblioteki zostały wykorzystane przez Barbarę Keller, niekiedy po niezbędnej z punktu widzenia całości modyfikacji, w opowiadaniu pod tytułem „Dowolność pisania”.

Tydzień Bibliotek 2018

Tydzień Bibliotek (8–15 maja) przebiegał w tym roku pod hasłem (Do)wolność Czytania. Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej zareagowała na to wystawą wiszących książek o czytaniu i do czytania. Regina Czekała, kierowniczka biblioteki, zorganizowała natomiast szkolenie w ramach zespołu samokształceniowego dla nauczycielek bibliotekarek w związku z wdrażaniem kształcenia kompetencji czytelniczych u najmłodszych.

IV ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek”

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie serdecznie zaprasza na IV ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”, która odbędzie się w sobotę 9 czerwca, w godzinach 17.00–20.00.
ZCDN