Aktualności

Nowości w zbiorach – sierpień 2019

Opracowanie: Barbara Keller

„Refleksje” – wydanie jubileuszowe

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza nauczycieli – a także wszystkich obecnych i byłych pracowników oświaty – do współtworzenia specjalnego numeru, który będzie zatytułowany „Doskonalenie nauczycieli. Wydanie jubileuszowe z okazji 70-lecia ZCDN-u”.

Tydzień bibliotek 2019

9 maja, o godzinie 15.00, w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w ramach Tygodnia Bibliotek (8–15 maja) odbyła się konferencja pod tytułem „Do pojęcia ojczyzna należy książka” wedle słów H. Radlińskiej. Okazją była 140. rocznica jej urodzin, która zbiegła się w czasie z 80. rocznicą urodzin innej osoby związanej z edukacją, a mianowicie Anny Radziwiłł. Obie te wielkie i zasłużone dla kultury postaci doczekały się prelekcji dalekich od pomnikowości. Obchodom towarzyszyły: wystawa poświęcona Helenie Radlińskiej, prezentacja publikacji odnoszących się do biblioteki oraz zabawa w storywriting.

Relacja z konferencji poświęconej patronkom ZCDN-u

9 maja 2019 roku w Bibliotece Pedagogicznej ZCDN-u miała miejsce niezwykła uroczystość – konferencja „Do pojęcia ojczyzna należy książka” (Helena Radlińska), czyli spotkanie z okazji 140. rocznicy urodzin Heleny Radlińskiej oraz 80. rocznicy urodzin Anny Radziwiłł. Obie bohaterki związane są z naszą placówką – imię Anny Radziwiłł nosi sala konferencyjna, a Helena Radlińska jest patronką Biblioteki Pedagogicznej.

I ty możesz zmienić świat – spotkanie autorskie

Serdecznie zapraszamy 7 czerwca do Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej na bezpłatny wykład i spotkanie z autorkami książki I ty możesz zmienić świat. 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach. Spotkanie jest adresowane głównie do nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, świetlicy oraz bibliotekarzy.
ZCDN