Aktualności

IBUK Libra – całodobowy dostęp do publikacji z różnych dziedzin

Z przyjemnością informujemy, że czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej mogą bezpłatnie korzystać z szerokiej oferty IBUK Libra – wirtualnej czytelni Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin. Zachęcamy do odbierania indywidualnych kodów, umożliwiających korzystanie z zasobów za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Sieć współpracy nauczycieli bibliotekarzy szkolnych

Serdecznie zapraszamy 5 grudnia do siedziby ZCDN-u w Szczecinie na pierwsze spotkanie sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy szkolnych. Podczas zjazdu omówione zostaną cele sieci jako formy wzajemnego uczenia się poprzez: wymianę doświadczeń, nawiązywanie kontaktów i współpracy, wspólne rozwiązywanie problemów i dzielenie się ciekawymi pomysłami.

Wystawa zainspirowana niepodległością

W czytelni głównej Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej można obejrzeć wystawę zainspirowaną stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wystawie umieszczono nie tylko prace historyków, takie jak biografia Piłsudskiego autorstwa Andrzeja Garlickiego, ale uznano także za nieodzowne dopuścić do głosu twórców literatury pięknej, którzy – jak Zofia Nałkowska i Maria Dąbrowska – prowadzili dzienniki w latach 1918–1939, stając się bezpośrednimi świadkami historii.

Wielka Liga Czytelników

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej (ZCDN), jako wojewódzki koordynator V Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”, zaprasza uczniów wszystkich klas szkół podstawowych oraz ich rodziców do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, objętym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem inicjatywy jest zachęcenie młodego pokolenia do sięgania po książki oraz propagowanie wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.

Nowości w zbiorach – październik 2018

Opracowanie: Roma Stefanowicz
ZCDN