Aktualności

Zestawienia bibliograficzne Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej

Serdecznie zapraszamy do korzystania z zestawień bibliograficznych, które znajdują się na platformie libra.net. Prezentowane zestawienia bibliograficzne zostały stworzone przez bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Mikołajki 2019

W tym roku mikołajki w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej odbyły się cztery razy – 4, 5, 6 i 10 grudnia. Na mikołajkowe spotkania przyszły dzieci z klas pierwszych i zerowych Szkoły Podstawowej nr 5, a także maluchy z Przedszkola Publicznego nr 3 „Pentliczek”.

Nowości w zbiorach – październik 2019

Opracowanie: Roma Stefanowicz

Noc Bibliotek 2019

Tegoroczna Noc Bibliotek odbywała się pod znakiem spotkań zainspirowanych ogólnopolskim hasłem „Znajdźmy wspólny język”, a w ZCDN-ie Biblioteka Pedagogiczna postanowiła szukać go w baśniach, jako że baśnie dysponują językiem pociągającym dla wszystkich pokoleń. Biorąc to pod uwagę, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej sformułowała indywidualne hasło: „Baśnie językiem międzypokoleniowym”.

Nowe technologie w służbie książki – BiblioLAB 2019

BiblioLAB jest jedyną w swoim rodzaju formą spotkań bibliotekarzy, praktykowaną od 2017 roku w wybranych województwach. Ostatni zjazd bibliotekarzy z bibliotek szkolnych i publicznych z Pomorza Zachodniego odbył się w 10 października 2019 roku w Zachodniopomorskiem Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
ZCDN