Aktualności

Zmiana organizacji pracy Biblioteki Pedagogicznej

Uprzejmie informujemy, że w Wielką Sobotę – 20 kwietnia Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej będzie nieczynna. Za niedogodności przepraszamy.

Wielka Liga Czytelników 2019

28 marca 2019 roku w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przeprowadzony został wojewódzki etap Wielkiej Ligi Czytelników 2019. Przybyli uczniowie szkół podstawowych po krótkim spotkaniu organizacyjnym w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej i otrzymaniu dyplomów uczestnictwa walczyli o miano najlepszych czytelników w regionie. Młodzi miłośnicy literatury stanęli w szranki w dwóch kategoriach wiekowych, z podziałem na klasy 1–4 i 5–8.

IBUK Libra – całodobowy dostęp do publikacji z różnych dziedzin

Z przyjemnością informujemy, że czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej mogą bezpłatnie korzystać z szerokiej oferty IBUK Libra – wirtualnej czytelni Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin. Zachęcamy do odbierania indywidualnych kodów, umożliwiających korzystanie z zasobów za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Książka obrazkowa – nie tylko dla dzieci

„Idea książki obrazkowej i jej potencjał edukacyjny” – tak brzmiał temat spotkania nauczycieli z Magdaleną Kłos-Podsiadło, założycielką warszawskiego wydawnictwa „Wytwórnia”, i Małgorzatą Narożną, właścicielką szczecińskiej kluboksięgarni FiKa. Spotkanie miało miejsce w piątek 22 lutego 2019 roku w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej (ZCDN).

Wciąganie w czytanie

„Wciąganie w czytanie” to tytuł warsztatów dla nauczycieli bibliotekarzy, zorganizowanych podczas ferii zimowych 2019 w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej. Sposób przeprowadzenia warsztatów umożliwił uczestnikom wymianę doświadczeń związanych z pracą z młodym czytelnikiem, któremu trudno uwierzyć, że biblioteka może być atrakcyjnym miejscem.
ZCDN