Aktualności

Terapia poprzez literaturę

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na pierwsze spotkanie kursu biblioterapii I stopnia, które odbędzie się 26 października, w godzinach 9.00–14.00. Nauczycielki i nauczyciele uczestniczący w kursie nauczą się dobierać właściwe utwory literackie do potrzeb i możliwości różnych grup odbiorców, zostaną zapoznani z terapeutyczną funkcją literatury oraz specyfiką warsztatu biblioterapeutycznego.

Noc Bibliotek 2019

Tegoroczna Noc Bibliotek odbywała się pod znakiem spotkań zainspirowanych ogólnopolskim hasłem „Znajdźmy wspólny język”, a w ZCDN-ie Biblioteka Pedagogiczna postanowiła szukać go w baśniach, jako że baśnie dysponują językiem pociągającym dla wszystkich pokoleń. Biorąc to pod uwagę, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej sformułowała indywidualne hasło: „Baśnie językiem międzypokoleniowym”.

Spotkanie z Elżbietą Pałasz, autorką książek dla dzieci

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Elżbieta Pałasz, autorką książek dla dzieci, które odbędzie się 11 października, w godz. 15.00–16.30. Podczas spotkania pisarka zaprezentuje walory edukacyjne swojej najnowszej książki „Dobra robota”, wskaże autorskie metody pracy z tekstem i ilustracją oraz przedstawi kilka pomysłów na zachęcenie dzieci do czytania w dobie internetu.

Noc Bibliotek w ZCDN-ie

Już w najbliższą sobotę, 5 października, w bibliotekach na terenie całego kraju odbędą się rozmaite przedsięwzięcia w ramach V Nocy Bibliotek. Z tej okazji zapraszamy również do Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Zachodniopomorskiem Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Odwiedź nas w niecodziennych godzinach!

Nowości w zbiorach – sierpień 2019

Opracowanie: Barbara Keller
ZCDN