Aktualności

Terapia poprzez literaturę

Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do zapoznania się z programem kursu biblioterapii I stopnia, którego realizacja przewidziana jest na styczeń 2020 roku. Nauczycielki i nauczyciele uczestniczący w kursie nauczą się dobierać właściwe utwory literackie do potrzeb i możliwości różnych grup odbiorców, a także zostaną zapoznani z terapeutyczną funkcją literatury oraz specyfiką warsztatu biblioterapeutycznego.

Nowości w zbiorach – październik 2019

Opracowanie: Roma Stefanowicz

Noc Bibliotek 2019

Tegoroczna Noc Bibliotek odbywała się pod znakiem spotkań zainspirowanych ogólnopolskim hasłem „Znajdźmy wspólny język”, a w ZCDN-ie Biblioteka Pedagogiczna postanowiła szukać go w baśniach, jako że baśnie dysponują językiem pociągającym dla wszystkich pokoleń. Biorąc to pod uwagę, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej sformułowała indywidualne hasło: „Baśnie językiem międzypokoleniowym”.

Nowe technologie w służbie książki – BiblioLAB 2019

BiblioLAB jest jedyną w swoim rodzaju formą spotkań bibliotekarzy, praktykowaną od 2017 roku w wybranych województwach. Ostatni zjazd bibliotekarzy z bibliotek szkolnych i publicznych z Pomorza Zachodniego odbył się w 10 października 2019 roku w Zachodniopomorskiem Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Spotkanie z Elżbietą Pałasz, autorką książek dla dzieci

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Elżbieta Pałasz, autorką książek dla dzieci, które odbędzie się 11 października, w godz. 15.00–16.30. Podczas spotkania pisarka zaprezentuje walory edukacyjne swojej najnowszej książki „Dobra robota”, wskaże autorskie metody pracy z tekstem i ilustracją oraz przedstawi kilka pomysłów na zachęcenie dzieci do czytania w dobie internetu.
ZCDN