Aktualności

Dokąd idziesz? Do szkoły!

Najnowsze „Refleksje” właśnie ukazały się drukiem. Temat numeru „Pedagogika miejsca" jest uniwersalny. Szkoła – jako „miejsce fizyczne” – wydaje się tak samo ważna dla wszystkich osób uczestniczących w procesie edukacji: nauczycielek i nauczycieli, uczennic i uczniów, rodziców, ale także tych, którzy – na różne sposoby – są związani ze szkolnym otoczeniem.

BiblioLAB – spotkanie bibliotekarzy

11 października w ZCDN-ie odbędzie się Zachodniopomorski BiblioLAB – innowacyjna, aktywna forma spotkania bibliotekarzy,  łącząca w sobie networking, warsztaty i wymianę praktycznej, branżowej wiedzy.

Życie on-line. Rozmowa z dr. Maciejem Dębskim

Jeżeli szkoła wyznacza bezwzględny zakaz używania telefonów komórkowych, to powinna zrobić coś jeszcze – na przykład zaaranżować korytarze szkolne tak, żeby uczniowie mieli gdzie usiąść, poczytać książkę, pograć w grę planszową. Ważne jest, aby uczniowie czuli się dobrze. Mniej istotne jest wprowadzanie zakazów i regulacji na poziomie szkoły. Jeśli jednak obowiązują zakazy, należy pamiętać, że nie powinny one dotyczyć wyłącznie uczniów, ale również nauczycieli.

Nowości w zborach – lipiec 2018

Opracowanie: Barbara Keller

„Czarny kot na białym śniegu”

Czarny kot na białym śniegu jest opowiadaniem złożonym przez Barbarę Keller, nauczycielkę bibliotekarkę pracującą w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej, ze zdań wpisywanych do zeszytu z okazji Nocy Bibliotek przez osoby zainteresowane tą tradycją i ceniące sobie zabawę mającą wiele z terapii dla zmęczonych rzeczywistością.
ZCDN