„Przystań w Sieci” – ogólnopolski projekt edukacyjny w zakresie bezpieczeństwa w internecie

Projekt jest realizowany przez  Facebook, NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy) i UNICEF oraz został objęty patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów.

Na bezpłatnej platformie e-learningowej udostępnione zostały szkolenia i materiały edukacyjne podzielone na sześć modułów: „Prywatność w sieci”, „Cyberprzemoc”, „Cyberzagrożenia”, „Szkodliwe i niebezpieczne treści”, „Cyfrowe ślady i reputacja online” oraz „Fałszywe informacje”.

Aby wziąć udział w projekcie, należy zarejestrować się na stronie www.przystanwsieci.pl.

Placówki, które zrealizują projekt zgodnie z jego założeniami, otrzymają Certyfikat Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021.