Wszystkie materiały
Spotkania w drodze, czyli pociąg do polskiego
W związku z coraz większą liczbą ukraińskich dzieci i młodzieży przybywających do Polski i rozpoczynających naukę w szkołach, proponujemy Państwu cykl scenariuszy lekcji „Spotkania w drodze, czyli pociąg do polskiego”, które mogą się stać inspiracją nie tylko do nauki języka polskiego jako obcego, ale także integracji klas.
UPS! Ukraińsko-polski słowniczek (matematyka, klasa 4)
Publikacja została opracowana na potrzeby uczennic/uczniów przybyłych do Polski z Ukrainy, ich rodziców i nauczycielek/nauczycieli z nimi pracujących. Może również posłużyć jako zwięzły zbiór podstawowych pojęć z matematyki dla każdego.
Materiały edukacyjne przydatne w komunikacji oraz udzielaniu pomocy uchodźcom z Ukrainy
W związku z gwałtownie rosnącą liczbą uciekających Ukrainek z dziećmi przed działaniami wojennymi, przed polskimi nauczycielkami i nauczycielami pojawia się ogromne wyzwanie polegające na przyjęciu do klas uczennic i uczniów zza wschodniej granicy. Pragnąc Państwa wesprzeć w tym zadaniu, prezentujemy zestawienie bezpłatnych materiałów dostępnych online, które mogą ułatwić komunikację z uchodźcami z Ukrainy, oraz podręczników i kursów do nauki języka polskiego. Proponujemy także wykaz literatury i kolorowanek dla dzieci w języku ukraińskim oraz przydatnych poradników dla osób pomagających uchodźcom.
Zasoby edukacyjne online – edukacja obywatelska
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zasobami edukacyjnymi online z zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz dla opiekunów Szkolnych Klubów Wolontariusza i Samorządów Uczniowskich rekomendowanymi i przygotowanymi przez Przemysława Landowskiego, nauczyciela konsultanta ds. edukacji obywatelskiej. Materiały zostały pogrupowane tak, aby mogli Państwo łatwo odnaleźć odpowiedni link dla siebie. Zasoby internetowe przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Organizacja pracy zdalnej
Wykład multimedialny został zrealizowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „E-kompetencje nauczyciela – skuteczne kształcenie na odległość” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020.