ZCDN Najnowsze propozycje

Najnowsze propozycje

Konferencja: Depresja dzieci i młodzieży jako wyzwanie

Serdecznie zapraszamy 13 czerwca, w godzinach 12.00–17.15, na bezpłatną konferencję „Depresja dzieci i młodzieży jako wyzwanie” współorganizowaną przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Jak zdobyć Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie?

Celem szkolenia jest przedstawienie głównych założeń Szkoły Promującej Zdrowie. Omówione zostaną zasady tworzenia i rozwijania szkoły oraz kolejne etapy, jakie szkoła musi przejść: od diagnozy, poprzez planowanie działań, po realizację i ewaluację.

IV Neurokonferencja nauczycieli „Zmysł udziału”. O pamięci…

Serdecznie zapraszamy 16 czerwca na bezpłatną, IV Neurokonferencję nauczycieli „Zmysł udziału”. O pamięci… współorganizowaną przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Asnyka w Szczecinie oraz Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne. 

Konsultacje metodyczne w zakresie nauczania muzyki i muzykoterapii

Serdecznie zapraszamy na indywidualne lub zespołowe konsultacje metodyczne w zakresie nauczania muzyki i muzykoterapii. Konsultacje prowadzi Małgorzata Górna, magister sztuki w zakresie wychowania muzycznego, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie muzykoterapii, emisji głosu i teorii muzyki oraz nauczycielka literatury muzycznej w OSM w Szczecinie.

Warsztat dla nauczycieli polonistów: Najnowsze modele czytania

Jak czytać z uczniami literaturę, by wyzwolić przyjemność lektury? Jak czytać, by rozwijać umiejętność krytycznego myślenia? Jak czytać, by ocalić czytelnika i tekst? Na warsztatach, które odbędą się 14 kwietnia, zaprezentowanych zostanie kilka strategii lektury, będących pomostem między czytaniem naturalnym i spontanicznym a profesjonalnym rozwojem czytelniczych kompetencji. Zajęcia będzie prowadziła Iwona Kołodziejek, trenerka Szkoły Edukacji PAFW i UW).
ZCDN