Warsztaty w EcoGeneratorze

Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych do szczecińskiego EcoGeneratora – nowoczesnej spalarni odpadów komunalnych, znajdującego się na Ostrowie Grabowskim. Warsztaty odbędą się 7 i 18 kwietnia (termin do wyboru).

Zmiana organizacji pracy Oddziału Zamiejscowego ZCDN-u w Świnoujściu

Uprzejmie informujemy, że 22 i 30 marca Oddział Zamiejscowy ZCDN-u w Świnoujściu będzie nieczynny. Za niedogodności przepraszamy.

Wykład interaktywny: Zachwycające lektury – czytanie wrażeniowe i upowszechnianie literatury dziecięcej

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Swędrowską, twórczynią koncepcji czytania wrażeniowego, czyli aktywnego modelu czytania dzieciom w grupie przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które odbędzie się 6 kwietnia w godz. 14.00–19.00.

Umiejętności matematyczne w nauczaniu biologii

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Wykorzystanie wiedzy i umiejętności matematycznych w nauczaniu biologii”, podczas którego omówione zostaną takie zagadnienia, jak myślenie matematyczne i naukowe, w kontekście nowej podstawy programowej z biologii.

Konsultacje metodyczne w zakresie nauczania muzyki i muzykoterapii

Serdecznie zapraszamy na indywidualne lub zespołowe konsultacje metodyczne w zakresie nauczania muzyki i muzykoterapii. Konsultacje prowadzi Małgorzata Górna, magister sztuki w zakresie wychowania muzycznego, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie muzykoterapii, emisji głosu i teorii muzyki oraz nauczycielka literatury muzycznej w OSM w Szczecinie.

Kurs online dla nauczycieli kształcenia zawodowego

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny kurs „Autorskie programy nauczania do kształcenia zawodowego – opracowanie i modernizacja”, który zostanie zrealizowany w formie online. Tematyka szkolenia obejmie następujące tematy: Podstawy prawne. Modernizacja programów nauczania. Autorskie programy nauczania.

Warsztaty dla nauczycieli geografii

Zachęcamy nauczycieli geografii do zapoznania się z tematyką bezpłatnych, czterogodzinnych warsztatów. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Kozłowska, nauczycielka konsultantka ds. nauczania geografii.

Jak zdobyć Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie?

Celem szkolenia jest przedstawienie głównych założeń Szkoły Promującej Zdrowie. Omówione zostaną zasady tworzenia i rozwijania szkoły oraz kolejne etapy, jakie szkoła musi przejść: od diagnozy, poprzez planowanie działań, po realizację i ewaluację.

Autoewaluacja (ewaluacja własna) pracy nauczyciela

Serdecznie zapraszamy do rejestrowania się na bezpłatne szkolenie „Autoewaluacja (ewaluacja własna) pracy nauczyciela”. Termin szkolenia zostanie podany po zebraniu się grupy warsztatowej.
ZCDN