Warianty postaw obywatelskich i patriotycznych a wychowanie do wartości

Serdecznie zapraszamy na konferencję „Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych”, która odbędzie się 29 lutego, w godzinach 10.00–14.00. Uczestnicy konferencji zostaną zapoznani z wariantami postaw patriotycznych i obywatelskich oraz programami kształcenia uczniów w tych obszarach.

Nauczanie doświadczalne. Rola centrów nauki w edukacji pozaformalnej

Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają na konferencję pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza „Nauczanie doświadczalne. Rola centrów nauki w edukacji pozaformalnej”, która odbędzie się 7 marca, w godzinach 10.00–15.10.

Barkoding DNA. Metoda laboratoryjna w praktyce szkolnej

Serdecznie zapraszamy nauczycieli biologii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na bezpłatne dwudniowe szkolenie „Barkoding DNA. Metoda laboratoryjna w praktyce szkolnej”, które odbędzie się 6 i 7 marca. Podczas zajęć uczestnicy poznają metody i techniki biologii molekularnej oraz przećwiczą metodę laboratoryjną w praktyce. Forma realizowana jest we współpracy z Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii Uniwersytetu Szczecińskiego.
Konkursy przedmiotowe

Rusza kolejna edycja konkursów przedmiotowych

Szanowni Państwo, wraz z nowym rokiem rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń uczniów szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursach przedmiotowych. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem organizacyjnym obowiązującym w roku szkolnym 2019/2020.

Kompetencje cyfrowe a współczesna szkoła

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza do współtworzenia numeru poświęconego kompetencjom cyfrowym. Chcielibyśmy wspólnie z Państwem przeanalizować kwalifikacje, stan wiedzy, umiejętności i poziom profesjonalizmu nauczycieli oraz sprawność, wprawę i predyspozycje uczniów w tym obszarze. Zachęcamy do napisania tekstów dotyczących tworzenia, wykorzystywania i funkcjonowania najnowszych technologii cyfrowych w edukacji na wszystkich etapach.

Warianty patriotyzmu, czyli dlaczego warto sięgnąć po najnowszy numer „Refleksji”

Tym razem proponujemy namysł nad kategorią patriotyzmu, która w ostatnich latach nie schodzi z pierwszych stron gazet, rozpala publiczne oraz medialne dyskusje i często gości również w szkołach. Wszelkie święta narodowe i jubileusze są okazją do kultywowania pamięci o przeszłości, tradycji, wspólnotowości – w warunkach szkolnych odbywa się to głównie na akademiach i apelach. Czy jednak tylko o to chodzi w nowocześnie pojmowanym patriotyzmie?

Zestawienia bibliograficzne Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej

Serdecznie zapraszamy do korzystania z zestawień bibliograficznych, które znajdują się na platformie libra.net. Prezentowane zestawienia bibliograficzne zostały stworzone przez bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Zapraszamy w ferie zimowe do ZCDN-u!

Po raz kolejny w okresie ferii zimowych organizujemy cykl szkoleń przygotowanych specjalnie dla tych nauczycieli, którzy chcą aktywnie spędzić ten czas. Od 10 do 22 lutego zapraszamy zarówno do siedziby ZCDN-u w Szczecinie, jak i do Oddziałów Zamiejscowych: w Gryficach, Myśliborzu i Świnoujściu. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą warsztatów o urozmaiconej tematyce. Jesteśmy przekonani, że wśród różnych propozycji znajdą Państwo coś dla siebie.

Kodowanie na wczesnych etapach edukacyjnych

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Kodowanie”, które odbędą się 10 lutego, w godzinach 11.00–14.00, w Oddziale Zamiejscowym ZCDN-u w Świnoujściu. Warsztaty są adresowane do nauczycieli i nauczycielek wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia będą koncentrowały się na ćwiczeniach dotyczących umiejętności myślenia algorytmicznego i kodowania przy wprowadzaniu liter i sylab oraz umiejętności myślenia kreatywnego i strategicznego.
ZCDN