Barwa i kształt. Wybrane techniki plastyczne

Nauczyciele podczas zajęć poznają podstawowe pojęcia z zakresu plastyki, elementy składowe dzieła sztuki, zagadnienia związane z podstawowymi środkami wyrazu plastycznego, takimi jak: kreska, barwa, kompozycja i faktura. Uczestnikom zostaną zaprezentowane różne materiały, narzędzia i nietypowe przybory do tworzenia ciekawych prac plastycznych. Szkolenie zakłada pobudzenie inwencji i aktywności twórczej nauczycieli. Jednocześnie jest zaproszeniem do eksperymentowania, doświadczania, poznawania i rozwijania własnych możliwości. Uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczne do wykorzystania w pracy z małymi dziećmi, przydatne do pobudzania ich zainteresowania i rozwijania uzdolnień plastycznych.

Szkolenie: Barwa i kształt. Wybrane techniki plastyczne stosowane w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Zakres: Techniki stosowane na zajęciach plastycznych na etapie wczesnej edukacji. Podstawowe pojęcia z zakresu plastyki i sztuki. Materiały, narzędzia, nietypowe przybory przydatne do realizacji różnorodnych tematów. Inwencja i aktywność twórcza nauczycieli jako niezbędny element w pobudzaniu uzdolnień plastycznych dzieci
Termin: 12 marca, godz. 14.00–18.00
Prowadząca: Dorota Golubska
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 119
Odpłatność: 50zł

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/C/20.

Bezpośredni link do szkolenia: Barwa i kształt. Wybrane techniki plastyczne stosowane w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej