Warsztaty dla nauczycieli do spektaklu „Lepsze lasy”

Zapraszamy na warsztaty do spektaklu „Lepsze lasy”, które odbędą się 14 marca, w godzinach 16.00–18.00. Spotkanie jest adresowane do nauczycieli i nauczycielek wszystkich poziomów nauczania, szczególnie wychowawców oraz pedagogów szkolnych.

Celem warsztatów jest poznanie narzędzi teatralnych do pracy z młodymi ludźmi nad akceptacją samego siebie. Jak uczyć wzajemnego zrozumienia i życzliwości? Jak otwierać uczniów na inność? Z pomocą przychodzi teatralna opowieść „Lepsze lasy“, która jest kanwą warsztatu. W czasie zajęć sięgniemy po konkretne sceny, które można czytać i interpretować wspólnie z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pokażemy też, za pomocą jakich ćwiczeń teatralnych można otwierać się na zrozumienie drugiego człowieka, uczyć empatii i akceptacji. Spektakl przeznaczony jest dla grupy wiekowej 12+.

Koszt warsztatów (50 zł) obejmuje: dwugodzinne zajęcia w ZCDN-ie, bilet na spektakl i katalog tematyczny – rozbudowany program do przedstawienia.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Kaczorowski – reżyser, autor tekstów dla teatru i koncepcji działań edukacyjnych. Swoje sztuki i spektakle adresuje głównie do młodych ludzi. Finalista i laureat nagród za dramaty, m.in. zdobywca III nagrody w 28 Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży CSD w Poznaniu (z czuba albo #bycjakzlatanibrahimović), wyróżnienia w 29 Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży ([REK.]in Pol).

Warsztaty dla nauczycieli do spektaklu „Lepsze lasy“
Prowadzący:
Tomasz Kaczorowski
Termin:
14 marca, godz. 16.00–18.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala 119
Odpłatność: 50 zł

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/D/38.