Relacja ze spotkania z przedszkolakami

Z okazji tygodnia bibliotek Bibliotekę Pedagogiczną w Oddziale Zamiejscowym ZCDN-u w Świnoujściu odwiedziły dzieci wraz z wychowawczyniami z Przedszkola „Motylek”. Grupa była liczna, zróżnicowana wiekowo i bardzo aktywna – szczególnie energiczne były sześciolatki.

Przedszkolaki obejrzały wypożyczalnię, dowiedziały się, że istnieją różne rodzaje bibliotek, mające odmienne księgozbiory i kategorie czytelników (użytkowników). Następnie przeszliśmy do sal wykładowych, gdzie została zaprezentowana literatura wzbogacająca warsztat pracy nauczyciela wychowania przedszkolnego. Dzieci wysłuchały krótkich historyjek i odgadywały zagadki. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały za przyjęcie w Bibliotece i podarowały paniom bibliotekarkom własnoręcznie wykonany piękny rysunek.