Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w piątek 14 maja

Uprzejmie informujemy, że w piątek 14 maja Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w tym Biblioteka Pedagogiczna oraz Oddziały Zamiejscowe, będzie zamknięte dla interesantów oraz czytelników. Za utrudnienia przepraszamy.

Zapraszamy do udziału w projekcie grantowym: E-kompetencje nauczycieli. Skuteczne kształcenie na odległość

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie grantowym mającym na celu wsparcie nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty. Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konferencja z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji online „Obchody Światowego Dnia Zdrowia w 2021 roku – zarządzanie stresem i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu”, która odbędzie się 14 maja, w godzinach 15.00–19.00.

Jak wspierać ucznia w skutecznym uczeniu się?

Fundacja Uniwersytet Dzieci i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zapraszają do udziału w szkoleniu e-learningowym „Jak wspierać ucznia w skutecznym uczeniu się?”, które odbędzie się 20 maja, w godzinach 18.00–19.00.

Kącik biblioterapeutyczny

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uruchamiamy dla Państwa przestrzeń, w której będziemy prezentować dostępne w naszych zbiorach książki z terapeutycznym przesłaniem. Z powodzeniem mogą je wykorzystać na swoich zajęciach nauczyciele i wychowawcy, bo wszystkie te historie nie tylko są ciekawe, ale mają też w sobie MOC.

Konferencja online: Stop patotreściom. Przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej w czasie pandemii

Zapraszamy Państwa 21 maja, w godzinach 14.30–17.30, do udziału w konferencji online „Stop patotreściom. Przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej w czasie pandemii”, podczas której przybliżone zostaną sposoby na przeciwdziałanie zachowaniom przemocowym pojawiającym się w trakcie nauczania zdalnego.

Znajdź lekturę pedagogiczną w bibliotece, czyli Kącik książki pedagogicznej i psychologicznej

Mamy nadzieję, że nowa inicjatywa Biblioteki Pedagogicznej – Kącik (szeroko rozumianej) książki pedagogicznej i psychologicznej (Znajdź lekturę pedagogiczną w bibliotece) – ułatwi Państwu poszukiwania pedagogicznych inspiracji w książkach poświęconych wychowaniu i edukowaniu „człowieka pełnego” – nie dającego się sprowadzić tylko i wyłącznie do roli eksperta od nowych technologii.

Obsługa czytelników Biblioteki Pedagogicznej w czasie pandemii

Uprzejmie informujemy, że 4 maja ponownie zostały otwarte Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziały Zamiejscowe. Zgodnie z regulaminem funkcjonowania Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w związku z wystąpieniem stanu pandemii wprowadzone zostały jednak pewne ograniczenia w korzystaniu ze zbiorów. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami obsługi czytelników.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – Kącik książki dziecięcej

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. To zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich święto od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8...
ZCDN