Konferencja naukowo-dydaktyczna „Oni, one mówią – obalamy stereotypy dotyczące młodzieży”

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego serdecznie zapraszają na konferencję naukowo-dydaktyczną „Oni, one mówią – obalamy stereotypy dotyczące młodzieży”, podczas której specjaliści oraz członkowie i członkinie Koła Naukowego Młodzieży „Young Power” podzielą się wiedzą na temat aktualnych zjawisk, w które uwikłana jest młodzież, ze szczególnym uwzględnieniem jej rozwoju psychoseksualnego, emocjonalnego i społecznego.

Matura 2023 – zmiany w egzaminie z geografii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu online „Matura 2023 – zmiany w egzaminie z geografii”, które odbędzie się 8 czerwca, w godzinach 16.00–19.00. Szkolenie poprowadzi Aleksander Ławiński – nauczyciel konsultant Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, moderator sieci współpracy, doradca ds. wspomagania rozwoju szkół oraz zarządzania strategicznego w oświacie.

Relacja ze spotkania z przedszkolakami w Bibliotece Pedagogicznej

Z okazji tygodnia bibliotek Bibliotekę Pedagogiczną w Oddziale Zamiejscowym ZCDN-u w Świnoujściu odwiedziły dzieci wraz z wychowawczyniami z Przedszkola „Motylek”. Grupa była liczna, zróżnicowana wiekowo i bardzo aktywna – szczególnie energiczne były sześciolatki.

Karta rowerowa w szkole

Serdecznie zapraszamy 21 maja, w godz. 9.00–14.00, na bezpłatne szkolenie „Karta rowerowa w szkole – edycja 2022”, kierowane zwłaszcza do nauczycieli techniki i nauczycieli przygotowujących uczniów do ubiegania się o kartę rowerową w szkole.

Konferencja „Genetyka – wspieranie edukacji w programowaniu zdrowia współczesnej rodziny”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Genetyka – wspieranie edukacji w programowaniu zdrowia współczesnej rodziny” zorganizowanej we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych, która odbędzie się online 4 czerwca, w godzinach 9.00–13.00.

Pedagogika mobilności – opublikuj artykuł w „Refleksjach”!

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza do współtworzenia numeru 5/2022, który będzie zatytułowany PEDAGOGIKA MOBILNOŚCI. Ten tytuł – nawiązujący do książki Johna Urry’ego (1946–2016) „Socjologia mobilności” – otwiera szerokie pole dyskutowania o znaczeniu współczesnej edukacji w czasach wzmożonych przepływów: ludzi, informacji, obrazów, znaczeń, przedmiotów etc.

Zaproszenie na uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów i wyróżnionych na uroczyste podsumowanie kolejnej edycji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego, organizowanych przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Akademię Morską w Szczecinie oraz Szkołę Wyższą Collegium Balticum.

Wraz z Ośrodkiem Teatralnym Kana zapraszamy na warsztaty z GośćINNOŚCI

W najbliższy poniedziałek 16 maja odbędą się warsztaty dla nauczycieli realizowane we współpracy z Ośrodkiem Teatralnym Kana „GośćINNOŚĆ – obcy/inny w grupie rówieśniczej”, których celem jest zdobycie wiedzy i wskazówek do pracy z uczniem uchodźczym. Po warsztatach – realizowanych w przestrzeni Teatru Kana – uczestnicy będą mieli możliwość skorzystać z porad prawniczki, socjolożki i psycholożki.

Tydzień Bibliotek 2022 – zaproszenie

Tydzień Bibliotek (8–15 maja) daje czytelnikom pod rozwagę, że BIBLIOTEKA to ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU. Do tego hasła Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej ZCDN nawiązuje w trybie hybrydowym.
ZCDN