Bohaterowie i bohaterki. Spotkanie z Przemkiem Staroniem

Szkoła nie jest jakimś preludium do tego, co będziemy w życiu robić.
Życie jest z nami od początku.
(P. Staroń, „Szkoła bohaterów i bohaterek, czyli jak radzić sobie z życiem”)

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie online – spotkanie z Przemkiem Staroniem, które odbędzie się 8 marca, w godzinach 15.00–16.30. Pretekstem do dyskusji będą książki naszego gościa „Szkoła bohaterów i bohaterek, czyli jak radzić sobie z życiem” i „Szkoła bohaterów i bohaterek 2, czyli jak radzić sobie ze złem”, ale będziemy rozmawiać także o tym, jak komunikować się z uczniami i zadbać o relacje z nimi nie tylko w (post)pandemicznej szkole.

W trakcie szkolenia, które będzie miało formę wywiadu z Przemkiem Staroniem, zaprosimy Państwa do rozmowy na temat współczesnej szkoły, postaramy się wspólnie z gościem znaleźć sposoby na dobre relacje z młodzieżą i w grupie klasowej oraz zastanowimy się, jak rozmawiać z uczniami na trudne tematy dotyczące otaczającego nas świata. Zachęcimy Pastwa do dzielenia się własnym doświadczeniem oraz zadawania pytań naszemu gościowi.

Pytania do Przemka Staronia będzie można zadawać na czacie podczas spotkania lub przesłać wcześniej na adres: agodzinska@zcdn.edu.pl

Przemek Staroń  – psycholog i kulturoznawca, wykładowca Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętności myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów. Nauczyciel dyplomowany, autor książek, twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Nauczyciel Roku 2018. Człowiek Roku 2019 w kategorii „Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników „Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, finalista Nauczycielskiego Nobla – Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020. Jest na liście 100 osób, które zmieniają Polskę (na lepsze) wg Noizz.pl. Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. Tutor ponad 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata w edukacji nazywany profesorem Snapem.

Szkolenie: Bohaterowie i bohaterki. Spotkanie z Przemkiem Staroniem
Zakres tematyczny:
Rozmowy z uczniami o emocjach i negatywnych wydarzeniach. Sposoby na dobre relacje z uczniami i pomiędzy nimi. Nauczyciel jako wychowawca w postpandemicznej szkole.
: 8 marca, godz. 15.00–16.30
Prowadząca:
Anna Godzińska

Link do platformy, na której odbędzie się szkolenie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/J/13.