Konferencja online „Wychowanie przez działanie”

Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji „Wychowanie przez działanie”, która odbędzie się 7 marca, w godzinach 15.00–17.25, w trybie zdalnym. Mamy nadzieję, że wygłoszone wykłady zainspirują Państwa do zorganizowania nietuzinkowego pierwszego dnia wiosny, łączącego dobrą zabawę z treściami z zakresu profilaktyki.

Po okresie izolacji obserwujemy u uczniów spadki nastroju, obniżone poczucie własnej wartości, większą podatność na stres związany z pracą na forum klasy. Z wieloletnich doświadczeń wynikających z realizacji programów adaptacyjnych, integracyjnych, rozwoju osobistego, rówieśniczego czy doradztwa wiemy, że działania w oparciu o projekty, zabawy tematyczne, innowacyjne formy literackie itp. należą do najbardziej skutecznych propozycji wspierania uczniów w prawidłowym rozwoju. Celem organizatorów konferencji jest zachęcenie Państwa do sięgania po takie narzędzia w pracy wychowawczej, które nie tylko zapewniają to wsparcie, ale jednocześnie przynoszą satysfakcję i gwarantują dobrą zabawę.

Program konferencji „Wychowanie przez działanie”
15.00–15.10 – Powitanie uczestników i wprowadzenie do tematyki konferencji
15.10–15.35 – Wychowanie przez działanie, czyli profilaktyczne powitanie wiosny w wielu odsłonach, Renata Majewska
15.35–16.00 – Emocje w dymkach, czyli jak rozmawiać o tym, co trudne, za pomocą komiksu, Marta Kostecka