Matura 2023 – zmiany w egzaminie z geografii

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu online „Matura 2023 – zmiany w egzaminie z geografii”, które odbędzie się 8 czerwca, w godzinach 16.00–19.00. Szkolenie poprowadzi Aleksander Ławiński – nauczyciel konsultant Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, moderator sieci współpracy, doradca ds. wspomagania rozwoju szkół oraz zarządzania strategicznego w oświacie.

Głównym celem szkolenia jest wsparcie nauczycieli w efektywnym przygotowaniu uczniów do egzaminu maturalnego z geografii, zdawanego zgodnie z nową podstawą programową (formuła 2023).

Matura 2023 – zmiany w egzaminie z geografii

Zakres tematyczny: Akty prawne określające kwestie związane z egzaminem maturalnym od 2023 roku. Zapisy ogólne i przykładowe zadania z Informatora CKE o egzaminie maturalnym z geografii w roku szkolnym 2022/2023. Pokazowy i próbne arkusze egzaminacyjne z geografii. Wnioski i rekomendacje do dalszej pracy na zajęciach z geografii i przygotowanie uczniów zainteresowanych maturą z geografii. Materiały pomocnicze i dodatkowe dla uczniów i nauczycieli.

Termin: 8 czerwca, godz. 16.00–19.00
Koordynator: Zdzisław Nowak
Miejsce: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin (sala konferencyjna)

Link do platformy, na której odbędzie się szkolenie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/D/24.