Stowarzyszenie „Trenuj Bycie Dobrym” i Kuratorium Oświaty w Szczecinie zapraszają nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli wspierających do udziału w bezpłatnym programie promującym metodę „football 3”, łączącą grę w piłkę nożną z elementami edukacji społecznej, komunikacji i współpracy.
Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło nową platformę wspierającą rodziców, nauczycieli i specjalistów zatrudnionych w przedszkolach i szkołach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz innych placówkach systemu oświaty. Na portalu wsparcie.gov.pl znaleźć można narzędzia diagnostyczne i przesiewowe przydatne w pracy i wychowaniu. Wszystkie są w pełni bezpłatne i elektroniczne.
Do 19 listopada trwa kampania społeczna przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Tegorocznym hasło brzmi „Wspieraj dzieciństwo mocy bez przemocy”.
Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Uniwersytet Warszawski podpisały umowę o prowadzeniu rocznych, bezpłatnych studiów podyplomowych dla nauczycieli matematyki w szkole podstawowej. Studia realizować będzie Szkoła Edukacja Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i UW.
Od 29 września do 3 października trwa Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej. W związku z tym na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji zostały opublikowane materiały dotyczące tego zagadnienia.
Fundacja Szkoła z Klasą zaprasza do udziału w bezpłatnym programie wspierającym uczniów i uczennice w budowaniu świadomości zdrowotnej i zdrowych nawyków.
Od 15 września trwa ogólnopolska kampania społeczna „Szkoła przyjazna dla neuroróżnorodności, szkoła przyjazna dla każdego człowieka” pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzeczniczki Praw Dziecka.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej przygotowało przewodnik bezpieczeństwa dotyczący przygotowania i reagowania na sytuacje kryzysowe. Zawiera on praktyczne informacje i wskazówki, które pomogą zadbać o bezpieczeństwo własne, bliskich oraz otoczenia w różnorodnych scenariuszach zagrożeń.
Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie rządowego programu wspierania organów prowadzących szkoły i placówki w rozwijaniu umiejętności cyfrowych dzieci i młodzieży na lata 2025–2029 pod nazwą „Cyfrowy Uczeń”. Inicjatywa polega na finansowym wsparciu placówek szkolnych, opiekuńczo-wychowawczych etc. w celu rozwijania kompetencji cyfrowych, kreatywności, przedsiębiorczości oraz sprawczości uczniów.
Fundacja Digital University zaprasza dyrektorów i nauczycieli do udziału w dwóch bezpłatnych programach Be.Net i Be.Eco. Pierwszy program dotyczy kwestii technologii i cyberbezpieczeństwa, drugi spraw związanych z klimatem i jego ochroną. W obu pojawia się bardzo często motyw dezinformacji.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę uruchomiła bezpłatny, innowacyjny program profilaktyczny „Rówieśnicy”, skierowany do młodzieży w wieku 13–16 lat. Termin składania zgłoszeń upływa 30 listopada 2025 roku.
24 października 2025 roku odbędzie się bezpłatna konferencja online adresowana do uczniów i uczennic ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Podczas trzech godzin spotkania uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji wybitnych ekspertów z różnych dziedzin technologii i biznesu, a także zdobyć praktyczne wskazówki, które pomogą w budowaniu kariery w erze cyfrowej transformacji.

