Program „Aktywna tablica 2024”

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło nabór wniosków do programu rządowego „Aktyna tablica 2024”, mającego na celu wsparcie rozwoju szkolnej infrastruktury.

Szczegółowe informacje na temat zasad finansowania, terminy programu oraz niezbędne dokumenty można znaleźć w komunikacie MEN-u.

Kierunki realizacji polityki oświatowej 2024/2025

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025 Edukacja prozdrowotna w szkole – kształtowanie zachowań służących zdrowiu, rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej, nauka udzielania pierwszej pomocy. Szkoła miejscem edukacji obywatelskiej, kształtowania postaw społecznych i patriotycznych, odpowiedzialności za  region i ojczyznę. Edukacja dla bezpieczeństwa i proobronna.  Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich […]

Błąd w dydaktyce – nowa publikacja IBE

Instytut Badań Edukacyjnych opublikował książkę „Błąd w dydaktyce. Przyczyny powstawania, mechanizmy, szanse dydaktyczne” autorstwa Krzysztofa Biedrzyckiego, Marcina M. Chrzanowskiego, E. Barbary Ostrowskiej. Publikacja została oparta na rozwiązaniach zadań w badaniach PISA.

Konkurs EDUinspirator „Nowe horyzonty edukacji”

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji po raz kolejny organizuje konkurs dla osób zaangażowanych w realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych, które wyróżniają się szczególną aktywnością i wysoką jakością prowadzonych działań, wpływają na rozwój innych i przyczyniają się do pozytywnych zmian w lokalnym środowisku.