ZCDN

Biografie – podróże przez życie niezwykłych ludzi

Od zaraz potrzebna inspiracja do lekcji? W naszej bibliotece znajduje się bogaty wybór biografii w wersji dla dzieci, które przybliżają sylwetki wybitnych naukowców i twórców. Ciekawie ilustrowane biografie Astrid Lindgren, Marii Skłodowskiej-Curie czy Alberta Einsteina z pewnością rozbudzą ciekawość uczennic i uczniów.

Zachęcamy także do sięgnięcia po nowości wydawnicze z szeroką ofertą publikacji z zakresu pedagogiki i psychologii. Warto odwiedzić naszą bibliotekę i dać się porwać pasji czytania. Mamy tu nie tylko obfity zbiór książek, ale także przyjazną atmosferę i możliwość wymiany myśli z innymi miłośnikami literatury.

Zapraszamy do odkrywania naszego cyfrowego katalogu tutaj.

Podobne wpisy:
Dlaczego w szkole (i nie tylko!) potrzebujemy myślenia krytycznego? Przeczytasz o tym w nowym numerze „Refleksji”

Tym razem tematem przewodnim jest myślenie krytyczne: redakcja pyta o zasadność i definicję tego terminu. Czy jest tylko modną zbitką wyrazów? A może raczej nowoczesnym kierunkiem myślenia (!) o edukacji, która zawsze powinna zajmować stanowiska krytyczne wobec zmieniającej się rzeczywistości? W tekście wstępnym redaktorzy Marta Kostecka i Sławomir Iwasiów stwierdzają: „nie ma myślenia bez krytyczności”. Czy można postawić taką tezę?

Zachodniopomorski BiblioLAB 2025: Biblioteka w działaniu

Ósma zachodniopomorska edycja zjazdu dla bibliotek Pomorza Zachodniego, czyli Zachodniopomorski BiblioLAB, odbędzie się 15 października w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Biblioteka w działaniu”.

Seminarium „Szkoła jako miejsce wspólne. Ślady i cienie szkolnej wspólnoty w zlikwidowanych szkołach wiejskich”

Serdecznie zapraszamy na seminarium zorganizowane na kanwie wystawy „Szkoła jako miejsce wspólne. Ślady i cienie szkolnej wspólnoty w zlikwidowanych szkołach wiejskich”, zrealizowanej w ZCDN-ie w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2025.