ZCDN

„Czarny kot na białym śniegu”

Czarny kot na białym śniegu jest opowiadaniem złożonym przez Barbarę Keller, nauczycielkę bibliotekarkę  pracującą w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej, ze zdań wpisywanych do zeszytu z okazji Nocy Bibliotek przez osoby zainteresowane tą tradycją i ceniące sobie zabawę mającą wiele z terapii dla zmęczonych rzeczywistością.

Czarny kot na białym śniegu

Podobne wpisy:
Spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci „Felka i Miłek i fala pomyłek”

Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na spotkanie z Natalią Madejską, które odbędzie się 4 czerwca, o godzinie 17.00, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej oraz na inne wydarzenia zorganizowane z uwagi na zbliżające się czytelnicze święto dzieci.

Lekcja biblioteczna dla dzieci z SP 51 w Szczecinie

W naszej bibliotece z przyjemnością spotykamy się z najmłodszymi czytelnikami. Tak było i tym razem. Podczas lekcji panie bibliotekarki oprowadziły uczniów i uczennice po magazynie książek, a czytelnia –dzięki teatrzykowi kamishibai – zamieniła się w scenę artystyczną. Następnie odbyły się zabawy skojarzeniowe, ćwiczące koncentrację dzieci, oraz zajęcia ruchowe.

Konferencja nauczycieli bibliotekarzy w Świnoujściu

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został uczczony w ZCDN-ie między innymi na spotkaniu nauczycieli bibliotekarzy placówek oświatowych Świnoujścia i okolic w Oddziale Zamiejscowym.