ZCDN

IBUK Libra – cyfrowa biblioteka

Zachęcamy czytelników Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie do korzystania z szerokiej oferty IBUK Libra – wirtualnej czytelni Wydawnictwa Naukowego PWN,  w której znajdują się publikacje z różnych dziedzin. Zachęcamy do odbierania indywidualnych kodów, pozwalających korzystać z zasobów za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Przypominamy także, że założenie osobistego konta w serwisie IBUK Libra umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji pracy z tekstem: wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek i przeprowadzanie innych operacji, a także czytanie publikacji na urządzeniach mobilnych.

Czytelników Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej, którzy chcą otrzymać indywidulane kody dostępu do platformy IBUK Libra, prosimy o kontakt mailowy: biblioteka@zcdn.edu.pl.

Podobne wpisy:
Spotkanie z Natalią Madejską, reporterką, autorką książki dla dzieci „Felka i Miłek i fala pomyłek”

Z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na spotkanie z Natalią Madejską, które odbędzie się 4 czerwca, o godzinie 17.00, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej oraz na inne wydarzenia zorganizowane z uwagi na zbliżające się czytelnicze święto dzieci.

Lekcja biblioteczna dla dzieci z SP 51 w Szczecinie

W naszej bibliotece z przyjemnością spotykamy się z najmłodszymi czytelnikami. Tak było i tym razem. Podczas lekcji panie bibliotekarki oprowadziły uczniów i uczennice po magazynie książek, a czytelnia –dzięki teatrzykowi kamishibai – zamieniła się w scenę artystyczną. Następnie odbyły się zabawy skojarzeniowe, ćwiczące koncentrację dzieci, oraz zajęcia ruchowe.

Konferencja nauczycieli bibliotekarzy w Świnoujściu

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został uczczony w ZCDN-ie między innymi na spotkaniu nauczycieli bibliotekarzy placówek oświatowych Świnoujścia i okolic w Oddziale Zamiejscowym.