ZCDN

IV Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

Państwowy Instytut Badawczy NASK zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji Olimpiady Antysmogowej. Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministra Edukacji, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Uczniowie, którzy wezmą udział w olimpiadzie, będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresie ekologii. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dodatkowe punkty do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Rejestracja trwa do 7 marca 2025 roku.

Więcej szczegółów w komunikacie MEN-u i na stronie olimpiady.

Podobne wpisy:
CyberWizards 2026 – międzynarodowy obóz w Estonii dla dziewcząt

Krajowy Ośrodek Koordynacji w Estonii (NCC-EE) i Ministerstwo Cyfryzacji zapraszają polskie drużyny dziewcząt w wieku od 13 do 16 lat wraz z opiekunami grup do udziału w międzynarodowym obozie o tematyce dotyczącej nowych technologii i cyberbezpieczeństwea CyberWizards, który odbędzie się w Estonii w sierpniu 2026 r.

Akcja Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury

19 kwietnia 2026 roku minie 83 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Był to największy zryw żydowski w czasie II wojny światowej, którego bohaterki i bohaterowie bronili nie tylko swojej wolności, ale przede wszystkim godności. Aby upamiętnić ich heroiczną walkę, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zachęca szkoły, biblioteki i instytucje kultury do włączenia się w akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Projekt ustawy dotyczący zakazu korzystania z telefonów w szkołach podstawowych skierowany do konsultacji publicznych

Ministerstwo Edukacji Narodowej skierowało do konsultacji publicznych projekt ustawy przewidujący wprowadzenie zakazu korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych na terenie publicznych szkół podstawowych w czasie zajęć i przerw.